Czym są Fan Tokeny?

2022-08-24 / Tagi:

Czym są Fan Tokeny?

Czym są Fan tokeny? Są to kryptowaluty, które umożliwiają nam branie czynnego udziału w życiu naszych ulubionych klubów, organizacji sportów walki, drużyn sportów motoryzacyjnych czy drużyn e-sportowych. Największą platformą, skupiającą najwięcej oraz największe drużyny sportowe z całego świata, jest Socios.com, w której aplikacji możemy zakupić oraz sprzedać tokeny drużyn dostępnych do handlu. 

Do czego służą Fan Tokeny?

Fan Tokeny służą do brania czynnego udziału w życiu naszych ukochanych organizacji sportowych. Pozwalają nam podejmować wspólnie decyzje, wybierać zawodników meczów czy wybierać wygląd proporca klubu z pośród propozycji. Największe kluby piłkarskie na świecie stale korzystają z tego rodzaju komunikacji z fanami oferując na przykład do wygrania bilety VIP na mecze. 

Platforma do handlu Fan Tokenami oraz komunikacji z klubami

Największą platformą do handlu Fan Tokenami jest z pewnością Socios.com, które niedawno zakupiło udziały w jednej ze spółek FC Barcelony. Możemy je  zakupić także na giełdach kryptowalut takich jak Binance. Z pewnością jednak oferta Fan Tokenów na Socios.com jest o wiele wieksza. Do Fan Tokenów na giełdzie Binance jednak wrócimy w następnym akapicie. Jeśli chodzi o Socios.com do korzystania z użyteczności platformy będziemy potrzebowali aplikacji. Ta niedawno została uruchomiona w postaci Web App, a więc możemy korzystać z niej na komputerze. Posiadają oni także aplikację mobilną, która z pewnością ułatwi nam dostęp do informacji i głosowań. Główną walutą potrzebną do poruszania się po Socios.com jest kryptowaluta Chiliz (CHZ). Tokeny, które nas intersują zakupimy właśnie w transakcji opłaconej w kryptowalucie Chiliz. Możemy je także zakupić za pomocą PayPal czy karty płatniczej.

Fan Tokeny na Binance

Binance posiada w swojej ofercie niewiele Fan Tokenów. Co ciekawe, posiada także platformę dostosowaną do udziału w głosowaniach oraz korzystaniu z benefitów dla posiadaczy Fan Tokenów swoich ulubionych organizacji (Link do platformy znajdziecie TUTAJ). Na platformie mamy dostępne 3 kluby piłkarskie oraz jeden zespół z Formuły 1. Z klubów piłkarskich dostępne mamy takie kluby jak S.S. Lazio, FC Porto oraz Santos FC, a drużyną z Formuły 1 współpracującą z platformą Binance jest drużyna Alpine. Na platformie mamy dostęp do takich ofert jak zakup specjalnych miejsc VIP na mecze drużyny z Lazio za bardzo dobrą cenę czy wstęp na fan party po weekendzie wyścigowym drużyny Alpine. Możemy także głosować na zawodników miesiąca drużyn FC Porto oraz S.S. Lazio. 

Polskie Fan Tokeny

Na rynku Fan Tokenów mamy także dostęp do jednego z największych polskich klubów piłkarskich – Legii Warszawa. Współpracują oni z platformą Socios.com oraz udostępniają głosowania dla fanów. Przykładowo fani posiadający token LEG mogli wybrać proporzec na sezon 2022/2023, spośród trzech propozycji. Ciekawszym głosowaniem był wybór koszulek retro, które miały być dostępne do kupienia w oficjalnym sklepie klubowym. Jest to całkiem rzeczywisty przykład faktycznego oddziaływania takich głosowań. Możemy także za pomocą tokenów Legii Warszawa obstawiać wyniki najbliższych spotkań. 

Jak zakupić Fan Tokeny?

Zakup Fan Tokenów jest niezmiernie prosty. Z pośród tokenów dostępnych na giełdzie Binance dokonujemy klasycznej wymiany na rynku SPOT bądź zakupujemy konkretnego Fan Tokena za pomocą karty kredytowej bądź waluty fiducjarnej wpłaconej na nasze konto. Z kolei na platformie Socios.com do zakupu Fan Tokenów, będziemy mogli skorzystać z płatności kartą, PayPal, Rapid Transfer, Skrill Digital Wallet bądź z kryptowaluty Chiliz (CHZ). Wszystkie ceny na platformie są podawane właśnie w tej kryptowalucie, jednak pokazuje ona nam też przybliżoną wartość w euro.

Źródła: binance.com, socios.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.