Kanga – jak działa kantor i giełda kryptowalut?

2022-03-24 / Tagi: giełdy kryptowalut

Kanga – jak działa kantor i giełda kryptowalut?

Czym jest Kanga? Jak działa? W dużym skrócie można powiedzieć, że Kanga Exchange to giełda i kantor kryptowalut. Ale Kanga to przede wszystkim giełda kryptoaktywów takich jak tokeny projektów, nieruchomości czy tokeny personalne. Co więcej, jako jedyna giełda na świecie, przyjmuje wpłaty i wypłaty w gotówce. 

Kanga Exchange – giełda kryptowalut 

Z pewnością osoby zaznajomione z rynkiem kryptowalut słyszały już o Kanga Exchange. Ten dynamicznie rozwijający się system narzędzi i usług FinTech, ma na celu ułatwienie adopcji kryptowalut w życiu codziennym. Podstawą działalności firmy jest giełda kryptowalut, która została uruchomiona we wrześniu 2018 roku. Od tego momentu pakiet dostarczanych przez firmę usług poszerzył się o takie narzędzia jak portfel do przechowywania kryptoaktywów (aplikacja mobilna Kanga Wallet), kantory kryptowalut (zarówno stacjonarne jak i online), bramka płatności czy platforma IEO na Kanga. Jak działa zatem giełda i kantor w opinii użytkowników? 

Giełda Kanga – jak działa w opinii użytkowników? 

Powyżej przypomnieliśmy czym jest Kanga. Jak działa zatem ta giełda w opinii swoich użytkowników? Okazuje się, że największą zaletą Kanga jest bezpieczeństwo. Środki, którymi dysponuje giełda są rozproszone – w praktyce oznacza to firma nie trzyma ich na jednym adresie. Dzięki temu rozwiązaniu w przypadku ataku hakerskiego, konsekwencje tego czynu mogą dotknąć tylko małej części posiadanych przez giełdę środków. Kolejnym atutem jest to, że użytkownicy mają możliwość stałego kontaktu z administratorami platformy – to im zgłaszają wszelkie problemy. Na platformie znajdują się także instrukcje, które pomagają osobie zainteresowanej zakupem/sprzedażą przejść przez proces związany np. z zakupem kryptowaluty. Giełda powiązana jest także z oprogramowaniem służącym do wykopywania kryptowalut (ang. mining). Rozwiązanie to sprawia, że górnicy w szybki sposób mogą wymienić monety na tokeny. Co ważne, wszystko odbywa się w zautomatyzowany sposób, który nie wymaga ujawniania tożsamości użytkowników. 

Warto podkreślić, że w większości oceny użytkowników dotyczące funkcjonowania Kanga Exchange są pozytywne, bowiem zazwyczaj zwracają oni uwagę na szeroki zakres dostępnych instrumentów finansowych oraz przystępny interfejs. 

Stacjonarny kantor Kanga – jak działa? 

Jak już wspominaliśmy Kanga Exchange to nie tylko giełda kryptoaktywów. Firma ta oferuje swoim użytkownikom możliwość kupna oraz sprzedaży kryptowalut zarówno w bankomacie lub wpłatomacie, jak i w stacjonarnych kantorach rozmieszczonych na terenie całej Polski. Co ciekawe, według informacji podawanych przez firmę proces wymiany kryptowaluty trwa mniej niż minutę. Jak zatem korzystać z kantoru kryptowalut Kanga? Jak działa to narzędzie? Z uwagi na to, że jeszcze nie w każdym mieście można skorzystać ze stacjonarnego kantoru kryptowalut skupimy się na tym w jaki sposób można kupić lub sprzedać kryptowaluty w bankomacie lub wpłatomacie. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest kwota (procedury AML pozwalają na przyjmowanie transakcji do 4000 zł dla klientów nie posiadających konta na Kanga Exchange) i technologia – bankomat lub wpłatomat musi umożliwiać transakcje BLIK. By zrealizować transakcję należy skontaktować się z Kanga telefonicznie lub przez telegram @KantorKanga. Wówczas asystent poprowadzi nas przez cały proces krok po kroku – otrzymamy kod i PIN potrzebny do sfinalizowania transakcji, a w przypadku zakupu kryptowalut dostaniemy informację o zasileniu naszego portfela Kanga na adres e-mail. 

Na koniec warto dodać, że Kanga Exchange nie pobiera opłat za wpłatę środków. Z kolei opłaty za wypłatę wynoszą: 

  • Ethereum (ETH): 0.008 ETH 
  • 10set token (10SET): 22.22963668 10SET 
  • Other Ethereum tokens: 0.02 ETH 
  • Bitcoin (BTC): 0.0005 BTC 
  • Bitcoin Vault (BTCV): 0.005 BTCV 

Co ważne, opłaty zmieniają się proporcjonalnie do aktualnego obciążenia sieci a dokładny koszt podawany jest zawsze w oknie zlecenia wypłaty. I uwaga! 0,2% kwoty transakcji, pobierane jest od każdej ze stron. 

Źródło: kanga.exchange.pl; tokeneo.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.