Czym jest Chiliz (CHZ)?

2022-03-31 / Tagi: sport

Czym jest Chiliz (CHZ)?

Czym jest Chiliz (CHZ)? Jest to waluta cyfrowa stworzona przez firmę o tej samej nazwie w celu obsługi portalu Socios.com Umożliwia on fanom aktywne uczestniczenie w niektórych decyzjach podejmowanych przez klub. Platforma ta posiada ponad 120 partnerów a ta liczba stale się powiększa! 

Socios jako główna platforma dla posiadaczy Chiliz (CHZ) 

Główną platformą na której możemy wykorzystać użyteczność tokenów CHZ jest Socios. Możemy na niej zakupić tokeny klubów, które współpracują z marką. Posiadane tokeny konkretnej drużyny sportowej czy e-sportowej dają nam możliwość uczestniczenia w głosowaniach odnośnie wydarzeń związanych z klubem. Jeśli jakiś zespół ogłosi głosowanie posiadacze ich konkretnego tokena będą mogli w nim wziąć udział. Przykładem jest klub FC Barcelona, który za pomocą głosowania wybrał mural, który artyści namalowali na ścianie w szatni klubowej. Drużyny za posiadane tokeny oferują także gadżety, transmisje na żywo z zawodnikami czy najlepsze miejsce na spotkaniach z fanami. 

Nowa twarz platformy Socios 

Niedawno platforma Socios zyskała nową twarz reklamową. Mowa oczywiście o zawodniku Paris Saint-Germain Leo Messim. Po tym wydarzeniu token CHZ odnotował spore zyski co sprowadziło jeszcze więcej inwestorów oraz miłośników klubów właśnie do tego projektu. 

Token CHZ na giełdzie 

Według serwisu CoinGecko token CHZ w ostatnim miesiącu odnotował prawie 100% wzrost co pokazuje jak duże zainteresowanie wzbudza ten projekt. Cena rynkowa na dzień 30-03-2022 oscyluje w okolicach 0,30630 USD. Maksymalna podaż wynosi 8 888 888 888 za to w zasobów w obiegu jest ponad 5 miliardów. Pod względem kapitalizacji rynkowej token ten znajduje się na 80 miejscu z wynikiem ponad 1,6 miliarda dolarów amerykańskich. Maksimum historyczne zostało osiągnięte w marcu 2021 roku i wynosiło 0,87833 USD. 

Przyszłość Chiliz (CHZ) 

Wydaje się, że przyszłość tego projektu jest otwarta i maluje się kolorowymi barwami. Jest on prężnie rozwijający się, oferujący bardzo dużo miłośnikom klubów sportowych oraz e-sportowych ale także inwestorom. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, iż nową twarzą projektu został Leo Messi, który jest ikoną piłkarską XXI wieku. Może nam to sugerować, że za Socios stoją duże pieniądze co jest dobrą wiadomością jeśli chodzi o dalszy rozwój. 

Źródło: socios.com, coingecko.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.