MEXC – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

2023-05-16 / Tagi: giełdy kryptowalut

MEXC – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

Co to jest giełda kryptowalut MEXC? Jak działa? Platforma ta znana jest ze swojej wysokowydajnej i megadopasowanej technologii, która pozwala na szybki i efektywny handel kryptowalutami. Sprawdź, co sądzą o niej dotychczasowi użytkownicy. 

Platforma handlowa MEXC – jak działa? 

Firma MEXC Global została założona w 2018 roku i szerzej znana jest użytkownikom, jako giełda kryptowalut MEXC. Jak działa ta platforma? MEXC oferuje różnorodne usługi, takie jak możliwość bezpośredniego kupowania i sprzedawania kryptowalut, opcje handlu spot czy handel kontraktami terminowymi. Co ważne, giełda kryptowalut wykorzystuje portfele typu cold storage, które służą do zarządzania depozytami kryptowalut o wartości ponad 500 milionów dolarów. Portfele te zostały zaprojektowane z myślą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i są regularnie monitorowane w celu właściwego zabezpieczenia aktywów. Platforma wykorzystuje również wysokowydajną technologię megadopasowywania transakcji, która pozwala na szybki i efektywny handel kryptowalutami. Obecnie MEXC obsługuje ponad 10 milionów użytkowników w ponad 170 krajach i regionach na całym świecie. Firma zapewnia, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla niej najwyższym priorytetem, dlatego serwery giełdy kryptowalut są hostowane niezależnie w wielu krajach. Ma to zapewniać optymalną integralność i bezpieczeństwo danych.

MEXC – jak działa weryfikacja tożsamości? 

Jak wygląda dokładnie kwestia bezpieczeństwa użytkowników MEXC? Jak działa weryfikacja tożsamości? Otóż giełda kryptowalut nie egzekwuje KYC w przypadku handlu na platformie. Co w praktyce oznacza, że użytkownicy MEXC mogą handlować aktywami cyfrowymi na rynkach spot i futures bez weryfikacji swojej tożsamości. Jednak należy zakończyć weryfikację KYC, aby wypłacić swoje zyski z instrumentów pochodnych lub dokonać zakupu waluty fiat. Jak już wspominaliśmy, MEXC bardzo poważne podchodzi do bezpieczeństwa swoich klientów. Dlatego też, platforma przechowuje zasoby użytkowników w „chłodniach”, co umożliwia pobieranie wszystkich danych w trybie offline. O ile hakerzy nie znajdą z luki w systemie, nigdy nie będą mogli uzyskać dostępu do pamięci lub portfeli. Firma opracowuje również zaawansowane systemy zarządzania zabezpieczeniami bezpieczeństwa i anty-DDOS, aby zapobiegać cyberatakom. Od października 2022 roku giełda nie zanotowała żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem środków. 

Giełda kryptowalut MEXC – jak działa w opinii użytkowników? 

Firma podkreśla, że jest przyjaznym dostawcą usług dla użytkowników MEXC. Jak działa zatem w ich opinii? W sieci możemy znaleźć twierdzenia mówiące o tym, że platforma jest idealnym miejscem dla traderów kryptowalut. A to wszystko dlatego, że ciągle ulepsza swoje usługi i rzeczywiście słucha ich opinii. Użytkownicy doceniają ją również za pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz atrakcyjne opłaty transakcyjne. Z kolei niektóre osoby, które dotychczas korzystały z usług MEXC podkreślają słabą wydajność API. Zaznaczając, że zlecenia realizowane za pośrednictwem interfejsu internetowego mają straszne opóźnienia. Do minusów platformy zaliczają również to, że w API brakuje pary handlowej BTC/USDT. 

Źródło: mexc.com; coinkickoff.com; trustpilot.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.