Zonda – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

2022-04-04 / Tagi: giełdy kryptowalut

Zonda – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

Czym jest Zonda? Jak działa ta największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowej? Platforma tworzy ekosystem narzędzi finansowych, które pozwalają nie tylko na rozpoczęcie inwestycji a też na zdobywanie wiedzy na temat kryptowalut. Jakie ma opinie i czy warto z niej skorzystać?  

Zonda – jak działa? 

Zanim wyjaśnimy jak działa Zonda warto przypomnieć, że ta jedna z największych giełd kryptowalut w Europie działa od 2014 roku i początkowo była znana pod nazwą BitBay, bowiem skupiała wokół siebie grupę entuzjastów Bitcoina. Obecnie Zonda ma ponad milion użytkowników i plany na rozwój między innymi w Kanadzie. 

Zonda listuje ponad 50 kryptowalut, między innymi takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Ripple, Zcash, Tron, Stellar, a także Tether, cztery waluty FIAT (PLN, EUR, GBP, USD). Platforma umożliwia wpłaty przelewami bankowymi oraz kartami kredytowymi, a także oferuje użytkownikom tryb PRO, aplikacje mobilne oraz program partnerski. 

Aktualnie Zonda działa zgodnie z estońskimi regulacjami, bowiem w 2018 została wpisana na Listę Ostrzeżeń Publicznych KNF, co spowodowało jej przenosiny na Maltę, a następnie właśnie do Estonii. Ale spółka córka Zondy, BitBay Cash ma status małej instytucji płatniczej KNF, co może świadczyć o tym, że nasz regulator już nie ocenia działalności tej giełdy kryptowalut tak surowo. 

Czy Zonda jest bezpieczna? 

Czy jednak to, że platforma zarejestrowana jest w Estonii ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników Zonda? Jak działa ta platforma i czy spełnia wszelkie regulacje? Twórcy narzędzia podkreślają, że Zonda jest pierwszą giełdą kryptowalut, która spełniła wszystkie wymagania estońskiej jednostki analityki finansowej – Financial Intelligence Unit. Platforma spełnia również szereg rygorystycznych wymogów związanych z bezpieczeństwem finansowym, operacyjnym i prawnym oraz regulacji w zakresie Anti Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC). A wszystkie transakcje przeprowadzane są przy użyciu szyfrowanego połączenia HTTPS z wykorzystaniem bezpiecznych protokołów TLS oraz algorytmów szyfrujących. 

Zonda – jak działa w opinii użytkowników? 

Jak widać giełda jest w pełni regulowana, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo użytkowników Zonda. Jak działa, zatem w ich opinii? Platforma jest polską giełdą kryptowalut, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jednak czy tylko to wpływa na zaufanie aktywnych użytkowników? Z pewnością do zalet tego narzędzia możemy zaliczyć przyjazny interfejs, dostępność do giełdy z wielu platform np. przez przeglądarkę lub aplikację na iOS i Android, łatwe wpłaty i wypłaty, pomoc i kontakt z supportem w języku polskim, konieczność weryfikacji – dzięki temu wiemy, że na giełdzie handlują tylko sprawdzone osoby. W sieci możemy znaleźć także bardziej krytyczne opinie mówiące o tym, że Zonda stosuje wysokie prowizje i kursy, szczególnie na mniej popularnych kryptowalutach. Dotychczasowi użytkownicy wskazują także niekonsekwencję w realizowanych projektach. Pamiętajmy jednak, że rynek krypto jest bardzo młodym rynkiem i nie zawsze można wszystko przewidzieć. Pojawiają się także głosy wskazujące na to, że czasami pojawiają się kłopoty z wypłatą środków. Często zdarza się, że giełda w celu wypłaty pieniędzy wymaga np. wyciągu z konta czy umowy z pracodawcą. Ale nie robi tego, aby utrudnić życie użytkownika, czy handlować jego danymi. Tak gęsta weryfikacja stosowana jest z powodu europejskiej regulacji KYC (Know Your Customer), która ma przeciwdziałać oszustwom czy wyłudzaniu pieniędzy. 

Generowane wysokie wolumeny (duże dzienne obroty) wskazują, że giełda ogólnie cieszy się dużym zaufaniem i wiele przemawia za tym, że Zonda pozwala początkującym inwestorom z naszego kraju rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. 

Źródło: zondaglobal.com, czerwona-skarbonka.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.