Gate.io – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

2023-06-07 / Tagi: giełdy kryptowalut

Gate.io – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

Czym jest Gate.io? Jak działa jedna z najstarszych giełd kryptowalut? Początkujący inwestorzy powinni wiedzieć, że platforma Gate.io nie tylko zapewnia miejsce do handlu cyfrowymi aktywami, ale też oferuje swoim użytkownikom szczegółowe informacje o rynkach kryptowalut. 

Gate.io – jak działa jedna z najstarszych giełd kryptowalut? 

Co wiemy o Gate.io? Jak działa platforma? Na początku warto wyjaśnić, że ta założona w 2013 roku giełda kryptowalut konsekwentnie plasuje się w pierwszej dziesiątce tego typu firm. Co istotne, Gate.io szczyci się tym, że zapewnia swoim użytkownikom wiodące w branży zabezpieczenia, a także posiada audyt potwierdzający 100% rezerw. Dla początkujących inwestorów znaczenie będzie miało to, że platforma ta dostarcza swoim użytkownikom informacje rynkowe w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można przeglądać aktualne informacje, takie jak cena, wolumen obrotu, płynność czy ruchy cen wszystkich obsługiwanych kryptowalut. Nie bez powodu giełda kryptowalut Gate.io jest znana, jako giełda altcoinów – zawiera 180 różnych cyfrowych monet i prawie 400 różnych dodatków do kryptowalut. Jednak platforma nie obsługuje walut fiducjarnych. A jedynym sposobem, w jaki można sfinansować handel lub wypłacić pieniądze z Gate.io, są portfele kryptowalut, które są udostępniane bezpłatnie wszystkim posiadaczom kont na platformie. 

Gate.io – jak działa weryfikacja użytkowników? 

A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa użytkowników Gate.io? Jak działa weryfikacja tożsamości? Zazwyczaj zakłada się, że skoro platforma zajmuje się wyłącznie kryptowalutami, posiadacze kont nie mają wymogu weryfikacji kont. Jednak potwierdzenie tożsamości jest konieczne, jeśli klient chce wypłacić środki. Do sekcji KYC można przejść bezpośrednio ze swojego profilu. Natomiast, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na Gate.io to platforma wykorzystuje zimne portfele do zabezpieczenia środków swoich klientów. Giełda kryptowalut dodatkowo zabezpiecza transakcje za pomocą technologii szyfrowania SSL. A jak wyglądają opłaty na Gate.io? W przypadku opłat transakcyjnych, platforma pobiera niską opłatę w wysokości zaledwie 0,2%. Koszty te są uważane za jedne z najniższych w branży. Co więcej, w miarę zwiększania wolumenu transakcji giełda kryptowalut oferuje również zniżkę na opłatę transakcyjną. 

Giełda kryptowalut Gate.io – jak działa w opinii użytkowników? 

A jak wygląda kwestia zaufania do giełdy kryptowalut Gate.io? Jak działa ta platforma w opinii swoich użytkowników? W sieci możemy znaleźć recenzje mówiące o tym, że Gate.io oferuje doskonałą wymianę z dużą ilością aktywów, których nie można nigdzie indziej wymienić. A wpłaty i wypłaty przebiegają sprawnie. Dotychczasowi użytkownicy podkreślają również, że giełda kryptowalut zaangażowana jest w bezpieczeństwo cyfrowych zasobów swoich użytkowników, jest godna zaufania i posiada wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich są darmowe zrzuty dla użytkowników VIP. Wśród negatywnych opinii przeważają te mówiące o kiepskiej obsłudze klienta (długi czas oczekiwania na rozwiązanie problemu) oraz trudnościach związanych z wypłatą środków (usunięciem konta). 

Źródło: Gate.io; trustpilot.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.