Crypto.com – jak działa? Zobacz opinie o platformie krypto

2022-04-11 / Tagi: giełdy kryptowalut

Crypto.com – jak działa? Zobacz opinie o platformie krypto

Czym jest Crypto.com? Jak działa i jakie usługi oferuje? Można zauważyć, że platforma w ostatnim czasie zyskuje na popularności na całym świecie, dlatego wiele osób zastanawia się czy korzystanie z Crypto.com jest bezpieczne? Co na ten temat myślą użytkownicy platformy? 

Crypto.com – jak działa? 

W dużym skrócie można powiedzieć, że Crypto.com to platforma internetowa, która umożliwia inwestowanie w kryptowaluty. Co w praktyce oznacza, że inwestor może kupować, sprzedawać, handlować, wydawać, przechowywać, zarabiać, pożyczać gotówkę, a nawet płacić rachunki kryptowalutami za pomocą Crypto.com. Jak działa zatem ta platforma w praktyce? Crypto.com działa zarówno na aplikacji komputerowej, jak i mobilnej, która służy do rejestracji i obsługi kart płatniczych. Po skonfigurowaniu konta i zweryfikowaniu tożsamości można używać go do handlu kryptowalutami na dwa sposoby: poprzez wymianę lub portfel DeFi. Aplikacja jest dobrą bramą fiat-to-crypto. Jeśli ktoś korzysta z giełdy do handlu kryptowalutami, poniesie niewielki koszt opłaty maker/taker. Natomiast portfel DeFi to zdecentralizowana giełda, która umożliwia wymianę kryptowalut z innymi użytkownikami. Co więcej platforma posiada natywny token CRO, który umożliwia rozliczenie waluty pośredniej między aktywami dla rodzimej sieci Crypto.com.

Jak działa Crypto.com w kwestii bezpieczeństwa użytkowników? 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zawsze – to dewiza Crypto.com. Jak działa to w praktyce? Przede wszystkim platforma stosuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA). Crypto.com wykorzystuje także solidne monitorowanie zgodności i przechowuje depozyty klientów w trybie offline w tzw. „chłodni”, co ma zapobiegać włamaniom i stratom. Dodatkowo platforma nawiązała strategiczne partnerstwo z Ledger, integrując swoje rozwiązanie do przechowywania klasy instytucjonalnej, Ledger Vault. Wykorzystuje również sprzętowe moduły bezpieczeństwa (HSM) oraz technologie multi-signature. Z pewnością na korzyść aplikacji przemawia także to, że jest pierwszą firmą kryptowalutową na świecie, która posiada ISO 22301:2019, ISO/IEC 27701:2019, ISO/IEC 27001:2013 i PCIDSS v3.2.1 1, i niezależnie oceniana jest na poziomie 4 – najwyższym poziomie zarówno pod względem ram bezpieczeństwa cybernetycznego i prywatności NIST, jak i zgodności z kontrolą organizacji usług (SOC). Co więcej, platforma zaangażowała uznane na całym świecie firmy konsultingowe i audytorskie w zakresie bezpieczeństwa, do testów warunków skrajnych i audytu swoich podstawowych systemów Blockchain. 

Crypto.com – jak działa w opinii użytkowników? 

W dużym uproszczeniu wyjaśniliśmy, czym jest Crypto.com. Jak działa jednak ta platforma w opinii dotychczasowych użytkowników? Giełda jest powszechnie chwalona za to, że mimo tego, że jest rozbudowana i bardzo funkcjonalna, to jednocześnie przygotowana w taki sposób, że jej obsługa jest wręcz intuicyjna. Użytkownicy podkreślają, że na giełdzie czasem uruchamiane są akcje The Syndicate. To gratka dla miłośników kryptowalut, gdyż w ich trakcie jest szansa na kupienie walut kryptograficznych nawet za połowę ceny. Z pewnością do zalet Crypto.com można zaliczyć jej funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dobre opinie zbiera także aplikacja mobilna, zarówno dedykowana na urządzenia z system Android, jak i iOS 

Źródło: crypto.com; fincer.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.