Barcelona kupiła Lewandowskiego dzięki kryptowalutom?

2022-08-17 / Tagi: sport

Barcelona kupiła Lewandowskiego dzięki kryptowalutom?

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego dobiegła końca. Jednak bardzo prawdopodobne, że nie miałaby szczęśliwego zakończenia gdyby nie… kryptowaluty. Okazuje się, że mogły one mieć spory wpływ na umożliwienie tego transferu.

Dźwignia finansowa Barcelony

Klub FC Barcelona zmaga się ze sporymi długami. W celu możliwości przeprowadzania dalszych transferów prezes klubu – Joan Laporta – postanowił posłużyć się dźwigniami finansowymi w celu utrzymania płynności finansowej klubu. Początkowo postanowiono sprzedać 10% praw telewizyjnych opłaconych z góry. Następnie postanowiono sprzedać kolejne 15%. Kolejną transakcją, która zainteresuje miłośników kryptowalut było sprzedanie 24.5% udziałów w spółce Barça Studios dla firmy Socios.com za 100 mln euro. Zostało to potwierdzone oficjalnym ogłoszeniem klubu.

Kryptowaluty ratują klub FC Barcelona?

Socios.com poprzez wykup udziałów w spółce FC Barcelony przyczynił się do umożliwienia płynności finansowej klubu oraz do przeprowadzenia transferu Roberta Lewandowskiego. Czym jest jednak konkretnie platforma Socios.com? W aplikacji możemy zakupić fan tokeny takich klubów jak FC Barcelona, Manchester City czy Legia Warszawa. Do ich zakupienia będziemy potrzebowali kryptowaluty Chiliz (CHZ), która w ostatnim czasie zanotowała prawie 100% wzrost.

Na czym polega platforma Socios.com?

Za pośrednictwem wspomnianych fan tokentów możemy brać udział w niektórych decyzjach podejmowanych przez kluby. Nasze tokeny będą w tym momencie służyły jako głosy oddawane w określonym głosowaniu, jak na przykład: jaki napis zostanie umieszczony na opasce kapitańskiej. W zamian za aktywność w głosowaniach mamy możliwość wygrania ekskluzywnych nagród jak bilety VIP na mecze naszej ulubionej drużyny, oficjalny merch czy wstęp na spotkania z zawodnikami. 

Kryptowalutowy transfer Roberta Lewandowskiego

W transferze najlepszego polskiego piłkarza z pewnością dużą wagę odegrały pieniądze pochodzące z kryptowalutowego projektu. Socios.com kupując 24,5% udziałów w spółce Barça Studios z pewnością pomogło Barcelonie dopiąć ten oraz inne transfery. Ruch ten jednak ma na celu rozwinąć cyfryzację gadżetów oraz przyspieszyć wkroczenie w świat Web3.0 klubu FC Barcelona. Możemy zatem spodziewać się wkrótce jakichś nowości w postaci aktywów cyfrowych w świecie sportu.

Źródła: fcbarcelona.com, socios.com, twitter.com fot. https://www.socios.com/

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.