ByBit – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

2023-05-11 / Tagi: giełdy kryptowalut

ByBit – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

Czym jest ByBit? Jak działa? W dużym skrócie można powiedzieć, że giełda kryptowalut ByBit pozwala między innymi na zakup i sprzedaż kryptowalut, a także oferuje zaawansowane narzędzia handlowe. Jednak, jakie ma opinie i czy warto korzystać z usług tej platformy? 

ByBit – jak działa ta popularna giełda kryptowalut? 

To jak działa ByBit może być kluczową kwestią dla nowych użytkowników platformy. Jednak na początku warto przypomnieć, że ta jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut powstała w 2018 roku i ma ponad 10 milionów użytkowników. Firma koncentruje się przede wszystkim na handlu instrumentami pochodnymi, oferuje również transakcje spot, staking i inne usługi dotyczące rynku kryptowalut. Można założyć, że jej dotychczasowa globalna popularność wynikała przede wszystkim z tego, że platforma nie wymagała weryfikacji tożsamości. Co oznaczało, że można było wpłacać, kupować, sprzedawać, obstawiać i wypłacać aktywa z giełdy bez potrzeby KYC (Know Your Customer). Jednak z uwagi na ostatnie regulacje dotycząca tego sektora, giełda kryptowalut ByBit zdecydowała się na zmianę swoich zasad bezpieczeństwa. W efekcie, od 8 maja 2023 roku wszyscy użytkownicy tej platformy, by skorzystać z jej produktów czy usług, muszą przejść obowiązkową weryfikację tożsamości. 

Giełda kryptowalut ByBit – jak działa KYC? 

Obowiązkowa weryfikacja tożsamości ma za zadanie zminimalizować ryzyko dla danego konta na ByBit. Jak działa KYC? Które produkty lub usługi wymagają tego rozwiązania? Jak już wspominaliśmy od 8 maja weryfikacja tożsamości na poziomie co najmniej 1 jest obowiązkowa dla wszystkich produktów i usług ByBit. Istniejący użytkownicy, którzy nie przeszli weryfikacji tożsamości do tego czasu, mogą obecnie jedynie zamknąć istniejące otwarte pozycje lub zlecenia, zwrócić pożyczki lub wycofać się z platformy. Co więcej, wszelkie nowe działania handlowe są dla nich ograniczone. Jednak po zakończeniu weryfikacji tożsamości obecni użytkownicy mogą nadal korzystać z produktów i usług oferowanych przez giełdę kryptowalut ByBit. Szczegółowe informacje na temat tego jak przejść indywidualną weryfikację KYC znajdziemy na stronie platformy. 

ByBit – jak działa w opinii użytkowników? 

Jednak czy zmiana zasad bezpieczeństwa wpłynęła na działalność giełdy kryptowalut ByBit? Jak działa ta platforma w opinii swoich użytkowników? Z pewnością jej terminal handlowy oferuje nowoczesny i elegancki interfejs, który jest odpowiedni dla handlowców na każdym poziomie doświadczenia. Opinie użytkowników ByBit dotyczą też konkurencyjnych opłat i różnorodnych funkcji. Jednak po wprowadzonych zmianach można znaleźć komentarze mówiące o kiepskim wsparciu użytkowników. Niektórzy z nich, pomimo pozytywnej weryfikacji i dokonaniu kilku udanych transakcji są blokowani. A próby kontaktu z pomocą techniczną są mocno utrudnione. Należy mieć nadzieję, że aktualne problemy użytkowników są przejściowe. 

Źródło: bybit.com; www.trustpilot.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.