Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Czym jest Ledger? Jak działa ten portfel kryptowalut?

2022-03-07 / Tagi: sprzęt

Czym jest Ledger? Jak działa ten portfel kryptowalut?

Czym jest Ledger? Ten „zimny” portfel sprzętowy offline to do doskonały sposób na zabezpieczanie, kupowanie, wymianę i rozwijanie swoich aktywów kryptograficznych. Pozwala przechowywać takie kryptowaluty jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz wiele innych altcoinów. 

Czym jest Ledger? 

Bezpieczne przechowywanie kryptowalut jest z pewnością priorytetem większości posiadaczy cyfrowych aktywów. Dlatego warto wiedzieć, czym jest Ledger? Ten „zimny” portfel sprzętowy, znany głównie pod nazwą Nano S, pozwala przechowywać popularne kryptowaluty oraz wiele innych altcoinów. Co ważne, producent urządzenia zapewnia, że jego produkt jest niemożliwy do zhakowania a jego główną zaletą jest możliwość przechowywania kluczy prywatnych w trybie offline. Dzięki temu zyskujemy największy poziom bezpieczeństwa, a co za tym idzie nie musimy martwić się o utratę naszych środków. 

Warto dodać, że Ledger oferuje dwa portfele sprzętowe – wspomniany wyżej Ledger Nano S oraz Ledger Nano X.

Gdzie kupić Ledger? 

Większość doświadczonych posiadaczy kryptowalut doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest Ledger i w jaki sposób tego typu urządzenie wpływa na bezpieczeństwo przechowywanych aktywów. Jednak gdzie kupić Ledger? Nabywając portfel Nano S, musimy pamiętać o tym, by korzystać przede wszystkim z oficjalnej strony producenta, bowiem urządzenia pochodzące z tzw. drugiej ręki, mogą być zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, a to z kolei może prowadzić do utraty kryptowalut. Nie każdy jednak wie, że Ledger posiada także kilku partnerów między innymi takich jak Walmart czy Amazon. 

Jak działa Ledger? 

Jak działa Ledger? Jak już wcześniej wspominaliśmy ten portfel sprzętowy służy do przechowywania kluczy prywatnych dla kryptowalut w trybie offline, co minimalizuje ryzyko kradzieży i włamań. Ale czym jest Ledger w praktyce? Portfel kryptowalut przechowuje klucze prywatne użytkownika (kluczowe informacje wykorzystywane do autoryzacji transakcji wychodzących w sieci blockchain) na bezpiecznym urządzeniu sprzętowym. Główną zasadą portfela sprzętowego jest zapewnienie pełnej izolacji między kluczami prywatnymi a łatwym do zhakowania komputerem lub smartfonem. A jak wygląda użytkowanie portfela sprzętowego Ledger? Producent do każdego urządzenia dorzuca instrukcję z napisem Getting Started (pierwsze kroki). To z niej dowiemy się jak poprawnie skonfigurować urządzenie i skąd ściągnąć najnowszą wersję oprogramowania. W tej chwili Ledger obsługuje między innymi takie kryptowaluty jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS (EOS), Stellar (XLM), Cardano (ADA) czy Dogecoin (DOGE). 

Źródło: ledger.com; cryps.pl 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.