Czym jest Ledger? Jak działa ten portfel kryptowalut?

2022-03-07 / Tagi: sprzęt

Czym jest Ledger? Jak działa ten portfel kryptowalut?

Czym jest Ledger? Ten „zimny” portfel sprzętowy offline to do doskonały sposób na zabezpieczanie, kupowanie, wymianę i rozwijanie swoich aktywów kryptograficznych. Pozwala przechowywać takie kryptowaluty jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz wiele innych altcoinów. 

Czym jest Ledger? 

Bezpieczne przechowywanie kryptowalut jest z pewnością priorytetem większości posiadaczy cyfrowych aktywów. Dlatego warto wiedzieć, czym jest Ledger? Ten „zimny” portfel sprzętowy, znany głównie pod nazwą Nano S, pozwala przechowywać popularne kryptowaluty oraz wiele innych altcoinów. Co ważne, producent urządzenia zapewnia, że jego produkt jest niemożliwy do zhakowania a jego główną zaletą jest możliwość przechowywania kluczy prywatnych w trybie offline. Dzięki temu zyskujemy największy poziom bezpieczeństwa, a co za tym idzie nie musimy martwić się o utratę naszych środków. 

Warto dodać, że Ledger oferuje dwa portfele sprzętowe – wspomniany wyżej Ledger Nano S oraz Ledger Nano X.

Gdzie kupić Ledger? 

Większość doświadczonych posiadaczy kryptowalut doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest Ledger i w jaki sposób tego typu urządzenie wpływa na bezpieczeństwo przechowywanych aktywów. Jednak gdzie kupić Ledger? Nabywając portfel Nano S, musimy pamiętać o tym, by korzystać przede wszystkim z oficjalnej strony producenta, bowiem urządzenia pochodzące z tzw. drugiej ręki, mogą być zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, a to z kolei może prowadzić do utraty kryptowalut. Nie każdy jednak wie, że Ledger posiada także kilku partnerów między innymi takich jak Walmart czy Amazon. 

Jak działa Ledger? 

Jak działa Ledger? Jak już wcześniej wspominaliśmy ten portfel sprzętowy służy do przechowywania kluczy prywatnych dla kryptowalut w trybie offline, co minimalizuje ryzyko kradzieży i włamań. Ale czym jest Ledger w praktyce? Portfel kryptowalut przechowuje klucze prywatne użytkownika (kluczowe informacje wykorzystywane do autoryzacji transakcji wychodzących w sieci blockchain) na bezpiecznym urządzeniu sprzętowym. Główną zasadą portfela sprzętowego jest zapewnienie pełnej izolacji między kluczami prywatnymi a łatwym do zhakowania komputerem lub smartfonem. A jak wygląda użytkowanie portfela sprzętowego Ledger? Producent do każdego urządzenia dorzuca instrukcję z napisem Getting Started (pierwsze kroki). To z niej dowiemy się jak poprawnie skonfigurować urządzenie i skąd ściągnąć najnowszą wersję oprogramowania. W tej chwili Ledger obsługuje między innymi takie kryptowaluty jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS (EOS), Stellar (XLM), Cardano (ADA) czy Dogecoin (DOGE). 

Źródło: ledger.com; cryps.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.