OKX – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

2023-06-26 / Tagi: giełdy kryptowalut

OKX – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut 

Czym jest giełda kryptowalut OKX? Jak działa? Platforma, znana niegdyś pod nazwą OKEx, jest uznawana za najbardziej zaufaną giełdę aktywów cyfrowych. OKX pozwala na handel kryptowalutami oraz oferuje wyjątkowo wysokie zyski za uczestniczenie w funkcjach obstawiania lub oszczędzania. 

OKX – jak działa giełda kryptowalut? 

Czym jest OKX? Jak działa giełda kryptowalut? Odpowiedzi na te pytania z pewnością poszukiwane są przez osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z branżą krypto. Na początku jednak warto wyjaśnić, że platforma OKX (wcześniej funkcjonująca pod nazwą OKEx) to międzynarodowa giełda kryptowalut, która świadczy usługi finansowe już od 2017 roku. Na OKX możemy nie tylko kupować i sprzedawać kryptowaluty, ale także zarabiać pieniądze przechowując tokeny i dostarczając środki na handel z depozytem zabezpieczającym. Ta giełda kryptowalut ma w swojej ofercie ponad 300 cyfrowych walut , takich jak BTC, LTC, ETH czy XRP. Na platformie można znaleźć także bazę materiałów edukacyjnych, które mogą okazać się przydatne dla początkujących inwestorów. Co istotne, giełda kryptowalut OKX zapewnia proste oprogramowanie, które dobrze sprawdza się we współpracy z aktywną platformą transakcyjną zarówno dla średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych handlowców. Warto dodać, że platformę cechują niskie opłaty transakcyjne generujące 0,10% od transakcji i maleją wraz z zwiększeniem wolumenu obrotu. 

Giełda kryptowalut OKX – jak działa weryfikacja użytkowników? 

A jak wygląda otwarcie konta na OKX? Jak działa weryfikacja użytkowników? Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji wewnętrznych OKX użytkownicy muszą spełnić wymagania KYC – konto weryfikowane jest na dwóch poziomach. Należy podkreślić, że niezweryfikowane konta pozwalają na działanie jedynie do 10 BTC dziennie i handlowanie do 500 USD, podczas gdy wyższe poziomy zapewniają większy limit transakcji. Zespół stojący za OKX wielokrotnie podkreślał, że kwestie bezpieczeństwa są dla niego priorytetem. Z tego powodu platforma stosuje praktyki zgodne ze standardami branżowymi. Użytkownicy mają również dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak możliwość ustawienia hasła do wypłaty czy kodów antyphishingowych. 

OKX – jak działa w opinii użytkowników? 

Szeroka oferta kryptowalut i niskie opłaty charakteryzują OKX. Jak działa jednak ta platforma w opinii swoich użytkowników? Przede wszystkim pojawiają się recenzje podkreślające to, że OKX jest jedną z nielicznych giełd kryptowalut, która oferuje prawdziwy handel kontraktami terminowymi. Do zalet platformy zaliczana jest także duża liczba aktywów. Użytkownicy doceniają OKX także za proste, intuicyjne i funkcjonalne rozwiązania. Z kolei minusem są opóźnienia, które pojawiają się przy niektórych w wypłatach. Do wad platformy zaliczane są także ograniczone funkcjonalności dla użytkowników z niektórych krajów, a także brak par handlowych z walutą fiat. Zdarza się też, że pomoc techniczna działa opieszale, co powoduje, że czas oczekiwania na odpowiedź jest długa.

Źródło: okx.com, investopedia.com, trustpilot.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.