Coinbase – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

2022-04-06 / Tagi: giełdy kryptowalut

Coinbase – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

Czym jest Coinbase? Jak działa giełda kryptowalut i czy jest bezpieczna? Ta popularna platforma do handlu kryptowalutami i inwestowania oferuje swoim użytkownikom możliwość kupowania, sprzedawania i wymiany ponad 100 zbywalnych kryptowalut. Czy zatem warto z niej skorzystać? 

Coinbase – jak działa? 

Prawdopodobnie osoby, które chcą zainwestować w krypto, lub chcą użyć ich jako formy płatności słyszały już o giełdzie kryptowalut Coinbase. Jak działa ta popularna platforma? Coinbase pozwala na handel i inwestycje kryptowalutami, a także przechowywanie ich na e-portfelu. Oferuje użytkownikom możliwość kupowania, sprzedawania i wymiany ponad 100 kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Dogecoin. Warto podkreślić, że Coinbase to duża firma z ponad 89 milionami użytkowników, a jej wolumen obrotu wynosi 547 mld USD. Wiele przemawia, więc za tym, że giełda kryptowalut Coinbase jest jedną z najbardziej rozbudowanych przedsięwzięć tego typu na świecie. 

Dodajmy, że początkujący użytkownicy zazwyczaj wykorzystują oryginalną platformę Coinbase do prostych transakcji kupna i sprzedaży. Natomiast osoby bardziej zaawansowane mogą uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji i typów zamówień za pośrednictwem Coinbase Pro, które dostępne jest dla każdego użytkownika Coinbase. 

Giełda kryptowalut Coinbase – czy jest bezpieczna? 

Osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut zazwyczaj wiedzą, czym jest Coinbase, jak działa giełda oraz w jaki sposób najprościej kupić wirtualne aktywa. Jednak jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Czy korzystanie z platformy jest bezpieczne? Twórcy narzędzia zapewniają, że giełda zapewnia bezpieczne przechowywanie aktywów, ponieważ znaczącą większość zasobów cyfrowych przechowywana jest w bezpiecznym systemie offline. Co więcej Coinbase utrzymuje ubezpieczenie kryptowalut, a wszystkie salda gotówkowe w USD są objęte ubezpieczeniem FDIC do maksymalnie 250 000 USD. Firma wdrożyła także najlepsze branżowe praktyki w zakresie bezpieczeństwa kont, między innymi takie jak weryfikacja dwuskładnikowa na wszystkich kontach czy komunikacja z użyciem szyfrowania SSL. 

Coinbase – jak działa w opinii użytkowników? 

Jak widać wprowadzone regulacje wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowników Coinbase. Jak działa jednak ta giełda kryptowalut w ich opinii? Osoby korzystające z tej platformy wskazują, że duża popularność i długi staż działalności, przekłada się na ugruntowaną pozycję na rynku oraz dużą wiarygodność giełdy. Chwalą ją także za dynamiczny rozwój, ekspansję na różne rynki oraz system przemyślanych zabezpieczeń chroniących użytkowników i podwyższający zaufanie do stopnia rzetelności i opłacalności dokonywanych transakcji. Jako zaletę Coinbase wskazują także to, że platforma umożliwia zarabianie tokenów ZRX w zamian za naukę. 

Z kolei do minusów zaliczają dość wysokie opłaty i prowizje, konieczność skrupulatnego potwierdzania swojej tożsamości poprzez udostępnienie skanu dokumentu tożsamości (jednak nie dla wszystkich może to być minus) oraz niewielki wybór kryptowalut w podstawowej wersji platformy. 

Śmiało można jednak założyć, że regulowana amerykańskimi przepisami giełda kryptowalut Coinbase jest bezpieczna i uczciwa, dzięki czemu stanowi doskonałe miejsce do kupna różnych kryptowalut. 

Źródło: coinbase.com; gieldomania.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.