Binance – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

2022-04-07 / Tagi: giełdy kryptowalut

Binance – jak działa? Zobacz opinie o giełdzie kryptowalut

Czym jest Binance? Jak działa ta platforma? Binance to światowa internetowa giełda, która umożliwia handel kryptowalutami. Co ciekawe, posiada własny token – Binance Coin. Jednak czy inwestowanie na giełdzie Binance jest bezpieczne? Jak wyglądają opinie użytkowników giełdy? 

Binance – jak działa giełda kryptowalut? 

W związku z tym, że społeczność kryptowalutowa postrzega giełdę, jako platformę nr 1 większość z nas wie już czym jest Binance. Jak działa, zatem ten ekosystem w praktyce? Binance to wiodąca giełda kryptowalut, która koncentruje się na handlu altcoinami. Platforma oferuje handel kryptowalutami, między innymi takimi jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) czy własny token Binance Coin (BNB). Co ważne, posiada kilka funkcji, które są łatwe w użyciu, a tym samym idealne dla początkujących. Użytkownicy platformy mogą także korzystać z sekcji edukacyjnej Akademii Binance, by poszerzyć swoją wiedzę na temat kryptowalut. 

Warto podkreślić, że względu na wzrost presji regulacyjnej w niektórych krajach, Binance zwiększyło swoją zgodność z przepisami, wdrażając niezawodną metodę weryfikacji użytkowników i usuwając (lub ograniczając) niektóre kontrowersyjne usługi, takie jak tokeny bezpieczeństwa.

Czy inwestowanie na giełdzie Binance jest bezpieczne?

W dużym skrócie wyjaśniliśmy jak działa Binance, jednak wśród osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami często pojawia się pytanie o to czy inwestowanie na giełdzie jest bezpieczne. Twórcy platformy zapewniają, że są zobowiązani do ochrony użytkowników za pomocą ścisłych protokołów i wiodących w branży środków technicznych. Ma temu służyć między innymi to, że Binance jak działa to tylko w oparciu o ścisłe regulacje. Giełda przechowuje 10% wszystkich opłat transakcyjnych w bezpiecznym funduszu aktywów, aby chronić część środków użytkownika. Natomiast zaawansowana kontrola dostępu umożliwia ograniczenie urządzeń i adresów, które mogą uzyskać dostęp do konta. Co więcej dane transakcyjne są zabezpieczone poprzez szyfrowanie end-to-end, który zapewnia użytkownikom dostęp tylko do swoich danych osobowych. Warto podkreślić, że poziom zabezpieczeń na giełdzie Binance jest oceniany bardzo wysoko. 

Binance – jak działa w opinii użytkowników?

Dużo przemawia za tym, że platforma to wiodący na świecie dostawca ekosystemu blockchain i infrastruktury kryptowalutowej z pakietem produktów finansowych, który obejmuje największą giełdę aktywów cyfrowych Binance. Jak działa, zatem w opinii użytkowników? Osoby, które dotychczas korzystały z platformy podkreślają niezwykle wysoką płynność instrumentów, dostęp do nowych, unikalnych kryptowalut o dużym potencjale wzrostu a także wielojęzyczność platformy – w tym język polski. Co więcej można kupować kryptowaluty za złotówki za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Giełda jest dobrze oceniania także za niskie prowizje, bardzo prosty i intuicyjny interfejs oraz wysoki poziom techniczny platformy. W przypadku negatywnych opinii, najczęściej można zauważyć trudności związane ze wsparciem (np. niemożliwość dodzwonienia się na infolinię). 

Źródło: Binance.com; kryptoporadnik.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.