Djed – nowy stablecoin od Cardano trafia do sieci Mainnet 

2023-02-01 / Tagi:

Djed – nowy stablecoin od Cardano trafia do sieci Mainnet 

31 stycznia algorytmiczny stablecoin Cardano – Djed – został uruchomiony w sieci głównej. Stało się to po prawie rocznych przygotowaniach i pomyślnym audycie bezpieczeństwa. Oczekuje się, że kryptowaluta ta zwiększy możliwości ekosystemu Cardano. 

Djed trafia do sieci Mainnet 

Natywny, nadmiernie zabezpieczony stablecoin Cardano – Djed (DJED) – został uruchomiony w sieci głównej 31 stycznia. Stało się to ponad rok po przygotowaniach, rozwoju i pomyślnym audycie bezpieczeństwa. Co ciekawe, jeszcze przed ostatecznym uruchomieniem Djed, sam pomysł powołania do życia kolejnego algorytmicznego stablecoina wywołał zamieszanie wśród internetowej społeczności krypto. 

Obecnie stablecoin jest dostępny na zdecentralizowanych giełdach opartych na Cardano (DEX), takich jak MinSwap, Wingriders i MuslieSwap. Jednak zgodnie z zapowiedziami zostanie także rozszerzony na inne platformy działające w ekosystemie tej sieci. Także giełda kryptowalut Bitrue ogłosiła plany umieszczenia na liście Djed oraz rezerwowego tokena SHEN. 

Djed jest rozwijany wspólnie przez sieć blockchain warstwy 1, COTI i Input-Output Global (IOG), firmę zajmującą się inżynierią blockchain stojącą za Cardano. 

Stabilność w niestabilnych warunkach rynkowych 

Nowy algorytmiczny stablecoin, Djed (DJED) jest powiązany z dolarem amerykańskim i wspierany przez natywną kryptowalutę Cardano, ADA. Stabilność nowo uruchomionego stablecoina ma być także dodatkowo wspierana przez SHEN. Dzięki temu ma zachować swoją wartość w niestabilnych warunkach rynkowych. 

Część planu działania Djed obejmuje dodanie innych aktywów oprócz ADA, jako zabezpieczenia wybicia stablecoina. Zgodnie z komunikatem prasowym sieć COTI ujawniła także zamiar dodania monet, takich jak BTC (WBTC) i ETH (WETH), jako zabezpieczenie dla wybicia Djed w sieci Cardano. 

Rozwój sieci Cardano 

Warto dodać, że jest to jedna z najnowszych z serii ostatnich aktualizacji pochodzących z sieci Cardano. Oczekuje się, że Djed przygotuje grunt pod większe możliwości ekosystemu Cardano dla DeFi czy płatności. Co więcej, zgodnie z zapowiedzą współzałożyciela Charlesa Hoskinsona ekosystem ma się rozszerzać poprzez niestandardowe łańcuchy boczne. 

Przypominamy też, że 23 stycznia z powodu anomalii 50% węzłów Cardano zostało rozłączonych i musiało zostać zrestartowanych. Spowodowało to awarię sieci. Wydarzenie to miało miejsce zaledwie tydzień przed uruchomieniem nowego algorytmicznego stablecoina. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.