Cardano coraz prężniej się rozwija

2022-06-15 / Tagi:

Cardano coraz prężniej się rozwija

Na początku tego roku CEO Cardano – Charles Hoskinson – zapoznał nas z planami na rozwój Cardano na aktualny rok. W dniu 06-06-2022 dotarła do nas informacja, iż realizacja tych planów zachęca coraz więcej deweloperów do używania Cardano w swoich projektach.

Ponad 1000 projektów na Cardano

Na profilu na twitterze pod nazwą @InputOutputHK otrzymaliśmy informację o przekroczonej barierze 1000 projektów budowanych na Cardano. Jest to duże osiągnięcie, które z pewnością cieszy właścicieli jak i inwestorów popularnej kryptowaluty.

Jak możemy zauważyć na załączonej grafice na dzień 06-06-2022 mamy 1003 projekty które budują się na sieci Cardano. Zdecydowanie przeważają kolekcje NFT jednak nie brakuje także projektów odnośnie gier, Metaverse czy DeFi.

Skąd zwiększone zainteresowanie deweloperów?

Widząc te liczby nasuwa się pytanie – skąd zwiększone zainteresowanie deweloperów właśnie siecią Cardano? Otóż sieć ma zaplanowany hard fork pod nazwą „Vasil” o którym wspominaliśmy w niedawnym artykule o wzrostach Cardano. Ma on wprowadzić zmiany na ogromną korzyść deweloperów i już możemy zauważyć tego skutki. 14 marca tego roku liczba projektów wynosiła 517, co oznacza że w 3 miesiące do twórców na łańcuchu Cardano dołączyło prawie 500 projektów. 

Znak dla inwestorów?

Czy w takim razie zwiększone zainteresowanie blockchainem Cardano może oznaczać pozytywne informacje dla inwestorów tej kryptowaluty? Jest taka szansa, szczególnie biorąc pod uwagę zbliżającego się hard forka, który może przyciągnąć kolejne projekty chcące budować swoje aplikacje na Cardano. Wydarzenie to może mieć duży wpływ na zainteresowanie tą kryptowalutą co pokazują ostatnie dni, w których ADA zalicza ponad 15-procentowe wzrosty. Nie mogą one niestety jeszcze utrzymać tego poziomu, aczkolwiek przy zdecydowanym zwiększeniu zainteresowania może to być przełomowy moment dla Cardano.

Źródła: twitter.com, fot. https://twitter.com/InputOutputHK/status/1533886560457965568/photo/1

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.