Czym jest TRON (TRX)?

2022-03-17 / Tagi:

Czym jest TRON (TRX)?

Czym jest TRON (TRX)? Jest to zdecentralizowana platforma dążąca do stworzenia zdecentralizowanego i darmowego internetu. Opiera się ona na technologii blockchain zapewniając użytkownikom prywatność. Chce ona zapewniać im szeroko rozumianą rozrywkę. Z siecią TRON jest powiązany token TRX. Opiera się on na algorytmie Delegate Proof of Stake. 

Czym jest TRON (TRX) w praktyce? 

Głównym celem sieci TRON jest stworzenie w pełni skalowalnej i zdecentralizowanej sieci w której użytkownicy będą mogli zaspokoić swoje potrzeby na rozrywkę taką jak filmy, gry, muzykę i wiele innych. Także ciekawym systemem, który chce wprowadzić sieć jest możliwość natychmiastowego opłacania dostępnych w niej usług. Służyć ma do tego natywny token TRX. Sieć chce również stworzyć system, który umożliwi twórcom tworzenie aplikacji oraz smart kontraktów. W 2018 roku twórca Fundacji TRON – Justin Sun – przejął platformę BitTorrent co może sugerować, iż w przyszłości zostanie ona włączona do systemu TRON. Jako iż TRON jest siecią konsensusu Proof of Stake nie jesteśmy w stanie kopać jego natywnego tokenu za pomocą naszych koparek kryptowalut. Jednak to, iż sieć jest konkretniej oparta na Delegate Proof of Stake, transakcje w sieci są zatwierdzane przez 27 Super Reprezentantów. Są to osoby wybrane w wyborach przez ludzi posiadających tokeny TRX. Siła głosów oddawanych przez użytkowników posiadających tokeny zależy od ich ilości w portfelu. Głosować można za pośrednictwem oficjalnego portfela TRX, czyli Tron Wallet.  

Kontrowersyjna sieć 

TRON podczas swojej zapowiedzi stał się przedmiotem kontrowersji. Głównym problemem poruszanym przez społeczność była informacja, iż dużo protokołów wykorzystywanych przez sieć wygląda jakby były oparte na innych platformach. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iż nie zawarto odniesień do tego w wypuszczonym White Paper. Sytuacja ta nastawiła dużą część osób negatywnie wobec projektu. Justin Sun w odpowiedzi ogłosił, że sytuacja ta wynikła w związku z problemami w tłumaczeniu, ponieważ w oryginale White Paper został napisany w języku chińskim. Jednak społeczność odnalazła identyczne problemy w oryginalnej wersji. 

TRX na giełdach 

Na dzień 16-03-2022 token TRX znajduje się według CoinGecko na 25 miejscu w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej co plasuje go tylko 4 miejsca niżej od Litecoina. Kurs tego samego dnia oscyluje w okolicach 0,060 USD. Jego maksimum historyczne zostało osiągnięte 5. stycznia 2018 roku i wynosiło 0,231673 dolara amerykańskiego. Dzisiejsza podaż plasuje się w okolicach trochę poniżej 102 mld tokenów, a maksymalna jest nieograniczona. 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.