Czym jest koparka kryptowalut? 

2022-03-03 / Tagi:

Czym jest koparka kryptowalut? 

Czym jest koparka kryptowalut? Nie jest to nic innego jak specjalnie zbudowany komputer, bądź ASIC czyli układ scalony który został stworzony do wykonywania konkretnego zadania. Służy ona do kopania wybranej kryptowaluty która oparta jest na systemie proof-of-work.

Czym jest koparka kryptowalut i jak działa?

Koparka kryptowalut pod względem specyfikacji nie różni się zbytnio od zwykłego stacjonarnego komputera. Jednak jeśli chcemy stworzyć wydajną koparkę musimy mieć na uwadze że nie będzie to tanie przedsięwzięcie. Najważniejszym podzespołem w naszej maszynie jest karta graficzna. Ich chcemy posiadać jak najwięcej, ponieważ to one zapewniają nam moc obliczeniową potrzebną do zdobywania nagród za pracę koparki. Wybierając kartę graficzną musimy mieć na uwadze jej możliwości oraz pobór mocy. Aby obliczyć potencjalny zysk, który będziemy mogli otrzymywać z pracy, możemy skorzystać z wielu kalkulatorów online. Podadzą nam one przybliżony zysk bądź stratę z wprowadzonych parametrów. Jak jednak z praktycznego punktu działa koparka? Dostarcza ono mocy obliczeniowej do sieci, zapewniając działanie danej sieci oraz możliwość przeprowadzanie dzięki niej transakcji. W zamian za to otrzymujemy zapłatę od sieci w postaci tokenów sieci którą wspieramy. 

Jak zacząć kopać kryptowaluty

Widząc wiele filmów instruktażowych sam proces kopania kryptowaluty może nam się wydawać niesamowicie trudny i pracochłonny. Otóż nic bardziej mylnego. Na samym początku musimy wybrać oprogramowanie na którym nasza koparka będzie działała. Jednym z idealnych programów dla początkujących górników jest na pewno platforma NiceHash. Nie wymaga ona programowania puli z której chcemy kopać tylko sama nas przydziela do najbardziej opłacalnej. Jedyne co musimy zrobić to podłączyć naszą koparkę do internetu, skonfigurować konto i możemy zaczynać pracę. Na platformie NiceHash możemy również skorzystać z dedykowanego kalkulatora, który obliczy nam ile jesteśmy wstanie zarobić, poprzez wprowadzenie naszego modelu karty graficznej. Więcej na temat tego czym jest kopanie kryptowaluty napisaliśmy w poniższym tekście.

Czy kopanie kryptowalut jest opłacalne

Chcąc kopiąc kryptowaluty musimy sobie zadać pytanie czy jest to dla nas opłacalne. Do obliczenia spodziewanego zysku możemy korzystać z kalkulatorów online. Jednak musimy wziąć pod uwagę aktualny wysoki koszt budowy samej koparki. Przez wysokie zainteresowanie górników kryptowalutowych ceny kart graficznych poszybowały wysoko w górę przez co karty, które nadają się do kopania kryptowalut z zyskiem osiągają duże ceny sprzedaży. Dlatego jeśli chcemy zdecydować się na kopanie kryptowalut musimy przygotować się na dużą inwestycje. Jednak jeśli jesteśmy w stanie zainwestować potrzebną do tego kwotę, zdecydowanie jesteśmy w stanie na samym procesie kopania kryptowalut zyskać stabilne źródło pasywnego przychodu.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.