Czym jest The Sandbox (SAND)?

2022-07-13 / Tagi:

Czym jest The Sandbox (SAND)?

Kryptowaluty, jako innowacyjna technologia, pozwalają na tworzenie naprawdę wielu rzeczy. Jedną z nich są gry oparte na technologii blockchain. Właśnie jedną z takich gier jest bohater tego artykułu czyli The Sandbox (SAND). Jest to również gra typu Play-to-Earn, a więc za jej pomocą mamy możliwość zarobienia. W tym artykule dowiesz się więcej o tej popularnej grze będącą również swojego rodzaju Metaversem.

Na czym polega The Sandbox?

W The Sandbox gracze mają okazję do wcielenia się w stowrzony przez siebie wirtualny awatar oraz zanurzenia się do światów stworzonych przez innych. Gracze mogą tworzyć swoje własne NFT, awatary, towary oraz tworzyć gry. Do tych czynności mają oni do dyspozycji 2 narzędzia – VoxEdit oraz Game Maker. Dzięki nim stworzymy przedmioty idealnie dopasowane do charakterystyki świata gry. W grze mamy również dostępne LANDy. Możemy je zakupić za natywny token SAND lub Ethereum. Na posiadanym landzie mamy możliwość budowania poziomów do przejścia przez innych graczy lub po prostu stworzenia ciekawego krajobrazu. Za odwiedzanie LANDu przez innych użytkowników możemy pobierać opłaty co pozwala nam zarabiać. Dzięki twórcom LANDów możemy zwiedzać oraz bawić się w świecie The Sandbox.

Jak zarabiać w The Sandbox?

Z pewnością jednym z ciekawszych funkcji The Sandbox jest funkcja Play-to-Earn. Jak jednak można zarabiać w The Sandbox? O pierwszej opcji napisaliśmy w poprzednim akapicie, czyli poprzez posiadanie LANDu, tworzenie na nim gier bądź po prostu ciekawych kompozycji i pobieraniu opłat za odwiedzanie go. W tym wypadku musimy się jednak liczyć z dużym początkowym wydatkiem. LAND będziemy zmuszeni kupić. Są na to 2 sposoby, albo bezpośrednio od The Sandbox lub od innych graczy za pośrednictwem OpenSea. Najtańsze LANDy kosztują 1,3 ETH co oznacza wydatek rzędu 1 500 USD.  Zarabiać jednak możemy poprzez eventy oraz konkursy. Mają one zadania do wykonania, które są jasno określone w ich opisach. Jeżeli jednak masz umiejętności w tworzeniu postaci, bądź przedmiotów w odpowiednich programach masz szansę na tym zarobić w The Sandbox. Otóż, jeśli stworzysz model w programie VoxEdit możesz wysłać go do akceptacji i jeżeli twój model przejdzie ten proces zostanie on wystawiony na dedykowanym NFT Marketplace. Dzięki temu będziesz mógł zarabiać na tworzeniu NFT.

Potężni partnerzy

The Sandbox posiada bardzo dużo partnerów w tym także takich, którzy ze światem gier mają bardzo dużo wspólnego. Takim partnerem jest Atari, czyli jeden z największych potentatów jeśli chodzi o gry komputerowe w zeszłym wieku. Co ciekawe partnerem The Sandbox został również bardzo popularny serial The Walking Dead. W związku z tym wydarzeniem użytkownicy mogli zakupić kilka LANDów jak i budynków stworzonych właśnie w klimacie serialu oraz serię NFT z podobiznami bohaterów. The Sandbox znalazł również partnera w świecie hip-hopu. Mowa tutaj takiej gwieździe jak Snoop Dog. Stworzone zostało wydarzenie z nim w roli głównej dla posiadaczy awataru stworzonego na podobiznę rapera. 

Token SAND

SAND jest to natywny token platformy The Sandbox stworzony na ERC-20. Posiada ograniczoną podaż do 3 miliardów tokenów. ATH (All Time High) osiągnął on 25-11-2021 i wynosiło ono 8,44 USD z kolei ATL (All Time Low) wynosiło 0,02894 USD i zostało osiągnięte w dniu 04-11-2020. 24-godzinny volumen handlu w okresie od lipca 2021 do lipca 2022 zaledwie kilka razy spadł poniżej 100 mln dolarów. Token ten możemy nabyć między innymi na giełdzie Binance czy Uniswap. 

Podsumowanie

Podsumowując, The Sandbox jest grą typu Play-to-Earn, w której mamy kilka sposobów zarabiania – pobieranie opłat za odwiedzianie naszego LANDu, tworzenie NFT, wykonywanie zadań oraz uczestniczenie w konkursach czy eventach. Gra jest niezwykle prosta w obsłudze i bardzo szybko nauczymy się w nią grać. 

Źródła: academy.binance.com, coinmarketcap.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.