Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Czym jest Metaverse?

2022-03-07 / Tagi:

Czym jest Metaverse?

Czym jest Metaverse? Jest to pojęcie, które zaczęto używać dosyć niedawno i ciągle jest to nowinka technologiczna. W wolnym tłumaczeniu znaczy to metaświat czyli wirtualna wspólna przestrzeń z różnego rodzaju rozrywkami. 

Czym jest Metaverse i jak z niego korzystać? 

A więc jak przeczytaliśmy wcześniej Metaverse jest wirtualnym światem w którym możemy korzystać z wielu różnego rodzaju rozrywek podobnych do tych z prawdziwego świata jednak z o wiele lepszymi doznaniami ze względu na jego wirtualną wersję. Pierwszym przykładem są gry wideo oparte na technologii VR. Metaverse nie został jeszcze w pełni użyty ze względu na jego złożoność jednak firmy prowadzą nieustanną prace nad nim. VR jest jednak technologią która przybliżyła nas do powstawania Metaversu. Wiele gier powstających na blockchainach kryptowalut dąży do tego aby tworzyć świat wirtualny w którym możemy spotkać się ze znajomymi, pograć razem w gry pójść na koncert czy robić cokolwiek co moglibyśmy zrobić w prawdziwym świecie. Jest to koncepcja, która może nam przypominać filmy Science-fiction. Aktualnie gry starają nam się zapewniać najbardziej przybliżone do Metaversu możliwości w postaci zakupywania ziemi wirtualnej w postaci NFT za natywne tokeny konkretnych światów wirtualnych. Przykładem jest tutaj Decentraland, który stworzył wirtualny świat połączony z tokenem MANA. Można powiedzieć, że świat stara się tworzyć swój własny ekosystem na swojej wirtualnej walucie. Co jednak warto zaznaczyć Metaverse jeszcze nie istnieje. 

Metaverse jako świat przyszłości? 

W naszym życiu możemy zobaczyć już niektóre wydarzenia, które mogłyby być częściami Metaversu. Przykładem jest na pewno koncert Travisa Scotta w grze Fortnite czy wirtualne biuro dla pracowników zdalnych Gather.town, w którym tworzymy wirtualną przestrzeń do spotkań. Nadal jednak w technologii Metaverse jest naprawdę wiele do odkrycia, a oczekiwania od potencjalnych jego użytkowników są naprawdę duże. Kto z nas bowiem nie chciałby kiedyś móc kiedyś spróbować swoich sił w pracy stworzonej w wirtualnej przestrzeni, za którą moglibyśmy otrzymywać wynagrodzenie. Jest to na pewno coś co może wyglądać dla nas jak technologia z filmów Science-fiction, jednak przy obecnym rozwoju technologicznym oraz coraz to nowszych możliwościach oferowanych nam przez firmy związane z technologią VR staje się to wizją, która w niedalekiej przyszłości może mieć miejsce. 

Źródła: academy.binance.com, startup.pfr.pl 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.