Czym jest RollerCoin?

2022-08-23 / Tagi: gaming

Czym jest RollerCoin?

Czym jest RollerCoin? Jest to gra przeglądarkowa stworzona z myślą o entuzjastach kryptowalut. Gra cieszy się dużą popularnością i posiada dużą społeczność. Jest to gra typu Play-to-Earn, w której mamy okazję zdobyć kryptowaluty. Jej mechanika jest niezwykle prosta i z pewnością nikt nie będzie miał z nią problemu.

Na czym polega gra w RollerCoin?

W RollerCoin wcielamy się w górnika kryptowalut. Naszym celem, do uzyskania jak największego przychodu z gry jest zdobywanie mocy potrzebnej do kopania kryptowalut. Moc możemy zdobywać na dwa sposoby – posiadając koparki kryptowalut bądź grając w bardzo proste mini gry. Koparki są rozwiązaniami długoterminowymi, które pozwalają zachować nam na stałe moc, którą produkują. Grając w gry natomiast będziemy musieli zmierzyć się z wyzwaniami za tym idącymi. Na samym początku otrzymujemy najprostszy komputer, który jest w stanie utrzymać energię uzyskaną z gier przez 1 dzień. Po dziesięciu wygranych mini grach komputer otrzyma ulepszenie i będzie w stanie utrzymać energię przez 3 dni.

Na kolejnym poziomie po 50 grach komputer będzie mógł utrzymać zebraną energię przez 5 dni, a na ostatnim poziomie, po wygranych 75 grach, przez 7 dni. Jednak w grze ważne jest regularne sprawdzanie co się dzieje w naszej kopalni. Bowiem po 24 godzinach bez rozegrania żadnej gry, komputer zresetuje się do poziomu 1. Koparki kryptowalut, które posiadamy będą w stanie działać przez 5 dni naszej nieobecności. Po tym czasie będziemy musieli doładować naszą energię klikając w przycisk „recharge”, obok paska elektryczności w lewym górnym rogu.

W jaki sposób zarabiamy w RollerCoin?

Zarabianie w RollerCoin jest bardzo proste. Z energii, którą otrzymujemy z posiadanych koparek lub gier wydobywamy kryptowaluty. Do wyboru mamy najpopularniejsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum czy BNB. Nagromadzone z czasem środki możemy później wypłacić na swój prywatny portfel kryptowalut, bądź na giełdę i spieniężyć. Możemy także kopać walutę gry, czyli RLT (RollerToken), którego używamy do zakupów na stronie gry. To jaką walutę cyfrową będziemy kopać, wybieramy sami i możemy to zmienić raz na 24 godziny.

Czym jest RollerToken (RLT)?

RollerToken (RLT) jest walutą używaną do zakupów na stronie gry. Nie jest to kryptowaluta dostępna na giełdach, a na stronie jej wartość jest zrównywana do wartości amerykańskiego dolara. RLT możemy zakupić na stronie gry za inne kryptowaluty po aktualnych kursach rynkowych.

W jaki sposób nabyć koparkę kryptowalut w RollerCoin?

W RollerCoin koparkę kryptowalut można nabyć w dwa bardzo proste sposoby. Możemy zakupić ją w sklepie w drugiej zakładce gry, bądź zdobyć poprzez wykonywanie sezonowych zadań. Do tego nie musimy przenosić się na zewnętrze strony i kupować NFT w postaci koparki. Koparka zakupiona w sklepie lub zdobyta za zadania będzie na zawsze przypisana do naszego konta. Ceny koparek w sklepie zaczynają się już od 1,3 RLT (RollerToken – natywna waluta na stronie), a kończą nawet na 55 RLT. Oczywiście, moce koparek są zazwyczaj adekwatne do jej ceny, jednak zdarzają się okresowe okazje do zakupienia mocniejszych koparek za niższe ceny.

Ulepszanie koparek

W grze mamy także możliwość ulepszania naszych koparek. Gdy posiadamy dwie takie same koparki mamy możliwość ulepszenia ich do lepszego poziomu. Do tego potrzebować będziemy także części komputerowych, które zdobywać możemy z Event Pass, grania w gry lub zakupić je w sklepie. Wymagane części do ulepszenia znajdziemy na ekranie ulepszenia konkretnej koparki.

Jakie mini gry są dostępne na RollerCoin?

Gry dostępne na RollerCoin, za które otrzymamy energię są naprawdę proste oraz nawiązują do swego czasu najpopularniejszych tytułów.

Do wyboru mamy gry typu 2048, Tetris czy Space Invaders. Za każdą grę jednak otrzymamy różną ilość mocy do kopania kryptowalut. Przykładowo, najwięcej otrzymamy za skuteczne ukończenie gry Cryptonoid, a najmniej za 2048. Po kilku wygranych grach, poziom trudności się zwiększy, co również przełoży się na większą ilość zdobywanej mocy. 

Season Pass w RollerCoin

W RollerCoin mamy dostępne Season Pass w postaci Event Pass, w którym za zdobywanie jego poziomów możemy zdobyć takie nagrody jak darmowa energia na określony czas, tokeny RLT czy koparki. Nie wszystkie nagrody jednak są w zakresie darmowego dostępu do Event Pass. Do zakupu mamy 2 opcje, wykupić możliwość do dostępu do nagród premium za 119,99 RLT, bądź wykupić wypełnioną przepustkę, w której od razu otrzymamy wszystkie nagrody, za 499,99 RLT. 

W każdy dzień otrzymujemy nowe zadania do wykonania za które otrzymamy punkty XP, które służą do zdobywania nowych poziomów w Event Pass, a co za tym idzie nowych nagród.

Podsumowanie

RollerCoin to gra przeglądarkowa typu Play-to-Earn, w której mamy okazję do zabawienia się w kopanie kryptowalut. W grze mamy okazję zdobyć jedne z najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy BNB. Moc potrzebną do wydobywania tych kryptowalut zdobywamy za pomocą grania w mini gry lub poprzez posiadane koparki. Koparki możemy zdobyć wykonując zadania, bądź możemy je zakupić w sklepie. Gra jest utrzymana w klimacie pikselowym oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat kryptowalut co sprawia, że grać w nią mogą nawet osoby nie interesujące się wcześniej kryptowalutami.

Źródło: rollercoin.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.