Czym jest BNB? 

2022-03-07 / Tagi:

Czym jest BNB? 

Czym jest BNB? Jest to kryptowaluta stworzona przez założycieli giełdy Binance opierająca się na sieci Binance Smart Chain (BSC), Binance Chain oraz Etherium. Jest to waluta służąca między innymi do opłacania opłat transakcyjnych na giełdzie Binance, płacenia na portalu Travala.com czy dostarczania płynności na Binance Liquid Swap. 

Do czego możemy używać BNB? 

Najwięcej użyteczności kryptowaluty BNB znajdziemy na platformie giełdy Binance. Za posiadane BNB możemy brać udział w Launchpadach organizowanych na tej giełdzie. Na niej możemy również uiszczać naszą opłatę transakcyjną w postaci tokenów BNB dzięki czemu jest ona zdecydowanie mniejsza od normalnego sposobu uiszczania takiej opłaty. Szacuje się że osoby używające BNB wydały ich miliony na swoje wydatki takie jak podróże, tworzenie smart kontraktów itp. BNB jest także tokenem zasilającym Ekosystem Binance. Najciekawszym pod względem inwestycyjnym jest możliwość brania udziału w Launchpadach. Aby móc w nich uczestniczyć minimalna wymagana wartość wynosi 0.1 BNB. Waluty tej możemy również do handlowania NFT na giełdzie Binance. Na tej samej giełdzie możemy jej również używać do stakowania. 

Historia BNB 

BNB swoje początki miało na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Było najpierw tokenem zbudowanym na sieci Ethereum. Tokeny zostały jednak w roku 2019 w stosunku 1:1 zamienione na tokeny BNB BEP-2 które oparte są na sieci Binance Chain, a w 2020 roku Binance uruchomiło sieć Binance Smart Chain współdziałającą z Binance Chain co oznacza że token BNB działa na trzech sieciach: Ethereum, Binance Chain oraz Binance Smart Chain. Najpopularniejszą giełdą do kupna tokenów BNB jest oczywiście Binance. Jednak najbardziej aktywnym rynkiem handlującym tą walutą jest HitBTC. 

Token BNB na giełdzie 

Token BNB według CoinGecko na dzień 06-03-2022 znajduje się na 4 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej z wyceną na poziomie prawie 64 000 000 000 USD. Podaż tokena znajduje się na poziomie ponad 168 000 000 sztuk. Cena na dzień 06-03-2022 oscyluje w okolicach 380 dolarów amerykańskich. Maksimum historyczne zostało osiągnięte w dniu 10 maja 2021 roku z wyceną na poziomie 686,31 USD co oznacza że aktualna cena jest o ponad 44% niższa od ATH. Token stworzony przez giełdę Binance jest zdecydowanie ciekawym projektem z dużym potencjałem usługowym. Już dzisiaj można za pośrednictwem strony Travala.com opłacać nim hotele czy podróże samolotem. Pokazuje to możliwość dalszej ekspansji tokena co może przekładać się na wzrosty cen w przyszłości. 

Źródła: academy.binance.com, coingecko.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.