3 rzeczy, które należy wiedzieć o nowych tokenach Shiba Inu

2022-07-07 / Tagi:

3 rzeczy, które należy wiedzieć o nowych tokenach Shiba Inu

Anonimowy lider Shiba Inu, znany pod pseudonimem Shytoshi Kusama, zdradził, że projekt wprowadzi nowy token nagrody o nazwie TREAT. Ponadto zespół skoncentruje część swoich wysiłków na stablecoinie SHI, chcąc uchronić go przed losem UST Terry. 

Token nagrody TREAT 

Shib Army We March On…” – tak Shytoshi Kusama zatytułował swój najnowszy komunikat dla użytkowników. Anonimowy szef projektu nakreślił w nim poważne problemy makroekonomiczne i „niedobory w różnych aspektach normalnego życia”, z którymi obecnie boryka się społeczeństwo. Kusama dodał, że w czasach niesprzyjających warunków, jednostki powinny chronić swoje zdrowie psychiczne i duchowe oraz dbać o swoją rodzinę i majątek. Z kolei spadki rynkowe należy postrzegać jako strategiczny okres, w którym ludzie mogą dokonywać taktycznych inwestycji. 

Kusama wyjaśnił także, jakie zmiany zamierza wprowadzić pośród trwających zawirowań rynku kryptowalut. Głównym celem projektu Shiba Inu jest wydanie tokena nagrody o nazwie TREAT. Pomoże to zrównoważyć stablecoin SHI i uzyskać nagrody za Metaverse i wersję blockchain Shiba Collectible Card Game. 

To ogromny krok w ostatecznym ukształtowaniu tego ogromnego projektu w kierunku pełnej decentralizacji – podkreślił Kusama. 

Ponadto ograniczona podaż TREAT zostanie rozdzielona wśród lojalnych członków Shiba Inu, którzy uczestniczyli w projekcie zarówno przez miesiące prosperity, jak i w okresie pełnym wyzwań. 

Wzmocnienie stablecoina Shiba Inu 

Kusama poruszył także kwestię SHI – stablecoina Shiba Inu, przypominając przy tym między innymi o takich sytuacjach, jak upadek UST Terry. Zapewnił, że zespół stojący za SHI został wzmocniony niezależnymi programistami, których zadaniem jest zapobieganie podobnemu kryzysowi. Natomiast podstawowym celem stablecoina jest działanie zarówno na Ethereum, jak i Shibarium (rozwiązanie blockchain zaproponowane przez Ryoshi – twórcę Shiba Inu). 

„Zabójca Dogecoinów” na rynku kryptowalut 

Przypominamy, że stworzony w sierpniu 2020 roku samozwańczy „zabójca Dogecoinów” szybko podbił rynek kryptowalut. W ubiegłym roku cena aktywów wzrosła o ponad 100 000 000%, co czyni je jednym z najlepszych na rynku krypto. Pomimo ogromnego zainteresowania, wielu twierdziło, że token nie ma żadnych konkretnych przypadków użycia, a jego sukces był napędzany spekulacjami. 

Według Kusamy, niektóre osoby wykazały nawet pewien rodzaj agresji wobec projektu, grożąc członkom zespołu Shiba Inu i ich rodzinom. Uważa, że taka postawa jest niewłaściwa, ponieważ programiści pracowali jedynie na rzecz rozwoju memecoin. Założył, że niektóre ataki zostały przeprowadzone po to, aby cena SHIB mogła spaść, tworząc okazję do zakupu. 

Warto zauważyć, że obecna wycena tokena w USD spadła o ponad 80% od szczytu w październiku ubiegłego roku. Wtedy jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 40 miliardów dolarów, podczas gdy w momencie pisania tego tekstu wynosi około 6 miliardów dolarów. 

Źródło: Cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.