Ogromne spadki kursów kryptowalut

2022-06-14 / Tagi:

Ogromne spadki kursów kryptowalut

W dniu 13-06-2022 staliśmy się świadkami wydarzenia, którego bało się większość inwestorów. Bitcoin opuścił strefę konsolidacji w kierunku spadkowym i pociągnął za sobą cały rynek. Tak niskiego poziomu wartości BTC nie mieliśmy od 2 lat!

Bitcoin zalicza ogromny spadek

Bitcoin zalicza ogromny spadek i notuje poziom, którego inwestorzy nie widzieli od 2 lat! W chwili pisania tego artykułu przetestował on poziom 21 000 USD i udało się go obronić. Aktualna cena wynosi około 22 400 dolarów amerykańskich. Jednak patrząc po sentymencie rynkowym ciężko przewidzieć, kiedy można się spodziewać powrotu na poziomy 30 000 USD. Na rynku pojawia się ekstremalny strach. Nic dziwnego patrząc na ponad 17-procentowy spadek ceny Bitcoina. Altcoiny niestety nie znajdują się w lepszej sytuacji.

Bitcoin ciągnie za sobą cały rynek

Spadający Bitcoin, tak jak to miało miejsce w przeszłości, ciągnie w dół także Altcoiny. Projekty takie jak Ethereum, Solana, Cosmos czy Dogecoin notują spadki podobne do Bitcoina, a w przypadki Ethereum i Dogecoina nawet większe. Jednak większość Altcoinów spada mniej niż Bitcoin co przekłada się na spadek dominacji o ponad 1,2%.

Na rynku ekstremalny strach

Jak możemy zobaczyć na dość popularnym Feer & Greed Index na rynku panuje obecnie ekstremalny strach. Jednak czy jest to powód do zmartwień? Wiele osób twierdzi, że takie sytuacje są „promocją” na Bitcoina. Wielu traderów jest także zdania, że kryptowaluty należy kupować właśnie wtedy, gdy na rynku panuje ekstremalny strach. Jak wiadomo po każdym spadku następuje wzrost, jednak, gdzie jest aktualne dno ceny Bitcoina? Tego najprawdopodobniej dowiemy się w najbliższych dniach.

Źródła: alternative.me, coingecko.com, coinmarketcap.com,

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.