Gdzie kupić kryptowaluty?

2022-04-22 / Tagi: giełdy kryptowalut

Gdzie kupić kryptowaluty?

Jeśli zainteresował cię temat kryptowalut i chciałbyś być ich posiadaczem bardzo ważnym pytaniem, które trzeba sobie zadać na samym początku to gdzie można je kupić. W tym artykule dowiesz się o dostępnych opcjach kupna kryptowalut oraz na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupów w Internecie.

Gdzie kupić kryptowaluty?

A więc gdzie można kupić kryptowaluty? Z pewnością najpopularniejszym sposobem na ich zakup są giełdy kryptowalut. Do wyboru mamy naprawdę wiele giełd (linki do niektórych na dole strony) z których każda różni się od siebie interfejsem czy daje nam różne opcje jeśli chodzi o opłacanie kosztów za wymiany na rynku SPOT. Największe z nich w Polsce to Zonda oraz Binance. Ciekawą giełdą jest również Kanga Exchange gdzie kryptowaluty możemy kupić w kantorach czy lombardach, które z nią współpracują. Kolejną opcją do zakupu kryptowalut są Bitomaty. Największą siecią bitomatów jest firma FlyingAtom. Posiadają oni ponad 40 maszyn w których możemy zakupić jak i sprzedać kryptowaluty w całej Polsce. W takich urządzeniach możemy zakupić podstawowe kryptowaluty za minimalną kwotę 100 PLN oraz większe ilości za wielokrotności tej kwoty. Posiadają oni także kantory kryptowalut, które są kolejną opcją zakupu kryptowalut. Jeszcze jedną opcją są konta maklerskie, które również cieszą się swoimi zwolennikami.

Co warto wiedzieć przed zakupem kryptowalut?

Przy wyborze dogodniej dla nas formy zakupu krytowalut ważne jest abyśmy zweryfikowali portal bądź firmę za pośrednictwem której chcemy dokonywać transakcji. Sprawdźmy fora internetowe oraz profile na portalach społecznościowych. Musimy także zdecydować czy chcemy założyć konto na giełdzie zcentralizowanej czy zdecentralizowanej. Giełdy zcentralizowane, które są już użytkowane przez duże grono osób oraz są legalnie zarejestrowane wymagają od nas weryfikacji tożsamości, aby zapewniać bezpieczeństwo w transakcjach oraz zapobiegać praniu pieniędzy. Przed zakupem kryptowaluty bardzo ważne jest także abyśmy zapoznali się z projektem w który zamierzamy zainwestować oraz byli świadomi tego iż inwestowanie wiąże się z ryzykiem straty pieniędzy. Po założeniu konta, każda z giełd jest dość łatwa w użytkowaniu i nie powinniśmy mieć problemów z zakupami.

Podsumowanie

Podsumowując, zdecydowanie z największym zainteresowaniem spotykają się giełdy kryptowalut, które oferują użytkownikowi najwięcej opcji związanych z inwestowaniem w kryptowaluty. Listę niektórych z giełd znajdziecie na dole strony. Pamiętajmy jednak, że każda z giełd posiada inne użyteczności dlatego warto zapoznać się z kilkoma giełdami.

Źródło: flyingatom.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.