Czym jest IoTeX (IOTX)?

2022-07-13 / Tagi:

Czym jest IoTeX (IOTX)?

Czym jest IoTeX (IOTX)? Jest to automatycznie skalowalny, nastawiony na ochronę danych blockchain stworzony dla Internetu Rzeczy (Internet of Things). Wprowadza on autonomiczną koordynację urządzeń aby połączyć fizyczny świat z blockchainem. Sieć ta umożliwia deweloperom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Związany z nią jest natywny token IOTX. Opiera się on na konsensusie Proof-of-Stake.

Sieć IoTeX

Sieć IoTeX została stworzona aby zapewnić użytkownikom połączenie ludzi z maszynami w procesie Internetu Rzeczy. Dzięki niej możemy tworzyć ekonomię maszyn oraz zarządzać nimi w sposób zautomatyzowany. Ma to zastosowanie w takiej szerokiej sferze od urządzeń domowych, aż do autonomicznych pojazdów. Na sieci IoTeX deweloperzy mają także możliwość tworzenia aplikacji, które pozwalają przywołać do rzeczywistości niezależne urządzenia oraz przenieść przedmioty do świata wirtualnego.

Czym jest Internet of Things czyli Internet Rzeczy

Internet of Things, czy też Internet Rzeczy, jest to termin, który polega na stworzeniu sieci wielu różnych urządzeń, które się ze sobą komunikują. Przykładem są między innymi systemy smart home, w których za pomocą telefonu mamy możliwość sterowania wieloma urządzeniami. W dzisiejszych czasach mamy już naprawdę przeogromną ilość urządzeń Internetu Rzeczy. Ułatwiają one nam codzienne czynności czy pracę wielu ludzi. Jest to technologia, która jeśli będzie odpowiednio rozwijana z pewnością będzie w stanie zaoferować użytkownikom wiele usprawnień. 

Wizja IoTeX

Biorąc pod uwagę stale rosnącą ilość urządzeń podłączonych do Internetu i działających na zasadzie Internetu Rzeczy IoTeX tworzy dostępny dla każdego ekosystem w którym ludzie mogą wchodzić w interakcje z urządzeniami z gwarantowanym zaufaniem, dowolnymi potrzebami oraz dbają o prywatność. Chcą stworzyć przyszłość w której to użytkownicy sieci będą mieli kontrolę nad ich danymi oraz urządzeniami, a nie instytucje. Chcą stworzyć sieć w której nie będzie ankiet czy reklam i nazywają to wizją Internetem Zaufanych Rzeczy (Internet of Trusted Things). 

Token IOTX

Token IOTX łączy światy wirtualne z rzeczywistym. Jest podstawą działania sieci IoTeX. Posiadacze tokenu mogą go stakować z ponad 10% APY. Mogą także brać udział w głosowaniach społeczności, wspólnie kształtując przyszłość sieci IoTeX. Posiadacze mogą także spalić swoje tokeny w procesie stworzenia certyfiaktu PBI (Powered by IoTeX) w blockchainie. Oznacza to, że z każdym nowym urządzeniem dołączającym do sieci, ilość tokenów będzie się zmniejszała. Maksymalna podać IOTX wynosi 10 bilionów tokenów. 900 milionów IOTX ma być stale spalane gdy do sieci dołączy milion urządzeń. Swoje ATH (All Time High) token ten osiągnął 13 listopada 2021 roku i wynosiło ono 0,2611 USD, z kolei ATL (All Time Low) wynosiło 0,001239 i zostało osiągnięte 13 marca 2020 roku. Token ten można zakupić między innymi na giełdzie Binance.

Źródła: coinmarketcap.com, iotex.io, binance.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.