Czym jest ICON Network (ICX)?

2022-07-28 / Tagi:

Czym jest ICON Network (ICX)?

Czym jest ICON Network (ICX)? Jest to projekt z Korei Południowej, który swoją premierę miał w 2017 roku. Sieć ta polega na konsensusie DPoS (Delegated Proof of Stake). Projekt ten powstał w celu stworzenia nowej gospodarki cyfrowej oraz zbudowania ogromnej zdecentralizowanej sieci, która łączyłaby najlepsze cechy wszystkich innych topowych kryptowalut. Z siecią powiązany jest natywny token ICX. 

Wyjątkowość ICON Network

Co sprawia że ICON Network jest wyjątkowy? Jak już większość kryptowalut opiera się on na konsensusie Proof of Stake. ICON jednak polega na pewnej odmianie tego konsensusu, która nosi nazwę Delegated Proof of Stake. Jest to algorytm, który uchodzi za zdecydowanie bardziej wydajny oraz demokratyczny. Posiadacze tokenów oddają głosy na delegatów, którzy będą odpowiedzialni za zabezpieczanie sieci, przez co otrzymujemy model demokratyczny. Osoby wybrane, będą świadczyły swoje funkcje, aż do momentu ogłoszenia nowych wyborów. ICON Network oferuje również, bardzo ciekawą opcję dla deweloperów aplikacji zdecentralizowanych. DApps stworzone na ICON Network są niezwykle przyjemne dla użytkownika co zachęca deweloperów do tworzenia właśnie swoich aplikacji właśnie na tym blockchainie. 

Dla kogo stworzona została sieć ICON Network?

Można powiedzieć, że sieć ta została stworzona aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających w zakresie tworzenia gospodarki. Głównym celem sieci są firmy, instytucje, organizacje non-profit, które chcą tworzyć aplikacje działające na zasadach gospodarki opartej na decentralizacji. Użytkownicy mogąc stworzyć nowe tokeny oraz kryptowaluty mają okazje na budowanie swojej odrębnej gospodarki od zera. Mogą również oni komunikować się z innymi społecznościami korzystającymi z podobnych rozwiązań. 

Token ICX

Token ICX jest natywnym tokenem sieci ICON Network. Dzięki niemu sieć może zapewnić nam bezpieczeństwo oraz bezproblemowe działanie. Dla inwestorów zapewne ważna jest również cena tokena. Otóż, swoje ATH (All Time High) osiągnął on 9. stycznia 2018 roku i wynosiło ono 12,64 USD, natomiast ATL (All Time Low) zostało osiągnięte 3. Stycznia 2022 roku i wynosiło ono 0,1069 USD. Poziom ponad 12 dolarów jednak niech nas nie zmyli. Cena została szybko skorygowana i już nie osiągnęła takiego poziomu. Token ICX nie posiada maksymalnej podaży. W obiegu natomiast znajduje się niecały miliard tokenów. Znajduje się on poza pierwszą setką największych kryptowalut, jednak stale jest w pierwszej dziesiątce drugiej setki. Token ten możemy zakupić na wielu największych giełdach, między innymi FTX czy bardziej znanej polskim użytkownikom Binance.

Podsumowanie

Sieć ICON Network jest stale rozwijana oraz otrzymuje ulepszenia. Deweloperzy aplikacji posiadają przyjazne środowisko do tworzenia nowych aplikacji, które mogą posiadać bardzo dużo ekonomicznych funkcji. Z pewnością będziemy się przyglądać dalszym poczynaniom tego jakże ciekawego pod względem ekonomicznym projektu.

Źródła: kriptomat.io, coinmarketcap.com, icon.community

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.