Czym jest fan token FC Barcelony ($BAR)?

2022-08-18 / Tagi:

Czym jest fan token FC Barcelony ($BAR)?

Wczoraj pisaliśmy o tym jak kryptowaluty mogły umożliwić transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Dzisiaj przedstawimy Wam jak działa bezpośrednio związany z poprzednim wpisem fan token Barcelony.

Do czego służy token $BAR?

Token $BAR pozwala miłośnikom klubu być kimś więcej niż fanami. Umożliwia on jego posiadaczom mieć wpływ na niektóre decyzje podejmowane przez klub czy branie udziału w głosowaniach. Token upoważnia nas do brania udziału w powyższych wydarzeniach, jednak nie musimy się martwić o zakup nowego tokenu, gdyż podczas głosowania nie tracimy go. 

Jak i gdzie zakupić token $BAR?

Token $BAR możemy zakupić na oficjalnej aplikacji Socios.com, bądź na giełdach kryptowalut takich jak Binance czy Bybit. Proces na giełdach nie różni się w żaden sposób od klasycznego handlu kryptowalutami. Na giełdzie Binance możemy kupić tokeny bezpośrednio poprzez zakup naszą kartą kredytową bądź na rynku w parach takich jak BAR/BTC, BAR/USDT i BAR/BUSD. Na tych giełdach mamy również możliwość ich sprzedaży. Na platformie Socios.com z kolei do zakupu tokenu $BAR będziemy potrzebowali tokenów Chiliz (CHZ). Tokeny te możemy zakupić na dowolnej giełdzie kryptowalut, bądź zakupić bezpośrednio w aplikacji Socios. W drugim przypadku nie ma jednak możliwości ich zakupu za złotówki. Tokeny kupione na giełdach wystarczy w prosty sposób przesłać je na adres, który znajdziemy w portfelu na aplikacji (Pamiętajmy o sprawdzeniu adresu konkretnie tokena $BAR, w innym wypadku możemy nieodwracalnie stracić nasze tokeny). Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup przez Chiliz wystarczy w aplikacji wybrać wymianę tokenów Chiliz na $BAR i zaakceptować wymianę. 

Gry i nagrody dla posiadaczy tokenów $BAR

W aplikacji, posiadacze tokenów $BAR, mają możliwość brania udziału w różnego rodzaju grach, które oczywiście dotyczą konkretnego klubu. Za poprawne rozwiązywanie zadań możemy otrzymać nagrody w postaci tokenów $BAR, koszulek czy innych pamiątek podpisanych przez zawodników, biletów VIP na mecze czy podróże z drużyną na mecze wyjazdowe. Wszystkie te nagrody mamy także możliwość wygrać dzięki braniu czynnego udziału w głosowaniach. Za posiadanie tokenów $BAR możemy także otrzymać zniżkę na klubowy merch czy bilety na mecze. 

Źródła: socios.com, fantoken.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.