Zwiększony popyt na Bitcoiny

2024-05-21 / Tagi:

Zwiększony popyt na Bitcoiny

Przełamanie dziennego trendu spadkowego Bitcoina i zwiększony popyt ze strony wielorybów wskazują, że cena Bitcoina może wzrosnąć. Jednak analitycy zakładają, że zajmie to kilka tygodni. 

Akumulacja BTC 

Analitycy rynku kryptowalut twierdzą, że duzi posiadacze Bitcoinów gromadzą więcej tej kryptowaluty, ponieważ nie oczekuje się, że cena BTC osiągnie nowe maksima w ciągu najbliższych tygodni. 

– Bitcoin prawdopodobnie spędzi trochę więcej czasu, oscylując nad dolnym obszarem zakresu, ale ogólnie trajektoria będzie w górę, aby z czasem powrócić do szczytu zakresu – powiedział popularny trader kryptowalut Rekt Capital. 

Trader zauważył, że dzienny trend spadkowy ceny Bitcoina „załamał się”, gdy jego wartość zamknęła się 15 maja na poziomie 65 854 dolarów. Stanowi to wzrost o 6,9% w porównaniu z zamknięciem z poprzedniego dnia (jak wynika z danych platformy CoinMarketCap). Rekt stwierdził, że Bitcoin odbił się od „dolnego zakresu” reakumulacji – dolnej granicy przedziału cenowego, w którym kupowany jest Bitcoin. Jednak przekroczenie najwyższego w historii poziomu 73 797 dolarów z 14 marca „może jeszcze zająć tygodnie”. 

Optymizm inwestorów 

Jednak wiele przemawia za tym, że inwestorzy są w optymistycznych nastrojach odnośnie znacznego wzrostu cen BTC. Szczególnie, jeśli obecna tendencje będzie się utrzymywać. 

Firma zajmująca się analizą rynku kryptowalut – platforma CryptoQuant w raporcie z 15 maja zauważyła, że pomimo odbicia od dolnego punktu zakresu ponownej akumulacji, popyt na wieloryby Bitcoin ponownie znajduje się w „trybie przyspieszenia”. Ma to miejsce po dwumiesięcznym trendzie spadkowym. 

– Wzrost popytu na Bitcoin wydaje się stabilizować, po tym jak od marca wykazywał tendencję spadkową – stwierdzono. 

W raporcie wskazano, że wzrost salda Bitcoinów „stałych posiadaczy i całkowitego salda dużych inwestorów wydaje się ponownie znajdować się w trybie przyspieszenia”. 

Popyt przekracza podaż BTC? 

Jednak platforma CryptoQuant stwierdziła, że popyt będzie musiał jeszcze przyspieszyć, aby utrzymać obecny wzrost cen. W momencie przygotowywania tego tekstu Bitcoin oscylował wokół wartości z otwarcia wynoszącej 65 863 dolarów. Firma zajmująca się analizą kryptowalut wskazała również na niskie salda Bitcoinów w punktach handlu pozagiełdowego (OTC), czyli bezpośredniej wymiany kryptowalut między dwiema stronami poza ustalonymi giełdami, sygnalizując silny popyt przekraczający dostępną podaż. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.