Bitcoinowe wieloryby gromadzą BTC 

2024-05-10 / Tagi:

Bitcoinowe wieloryby gromadzą BTC 

Bitcoinowe wieloryby zaczęły dokonywać znacznych ruchów zakupowych, sygnalizując wejście uczestników rynku w fazę ponownej akumulacji. Według platformy Santiment, w ciągu ostatnich 24 godzin inwestorzy posiadający od 1000 do 10 000 BTC zgromadzili łącznie aktywa o wartości ponad 941 milionów dolarów. 

Wieloryby gromadzą Bitcoiny 

Z danych platformy analitycznej Santiment wynika, że wieloryby BTC w ciągu ostatnich 24 godzin zwiększyły swoje zasoby o 15 121 BTC, podnosząc je do najwyższego poziomu od dwóch tygodni. Firma wskazuje, że posunięcie to oznacza zaufanie wielorybów do rynku Bitcoin. 

Odrodzenie akumulacji BTC przez wieloryby następuje po tygodniach masowej sprzedaży i realizacji zysków. Pod koniec kwietnia analitycy sieciowi podkreślali gwałtowny wzrost napływu kryptowalut do scentralizowanych giełd. Miało to miejsce po tym, jak uczestnicy rynku byli świadkami gwałtownego wzrostu niezrealizowanych zysków po nagłym wzroście ceny Bitcoina powyżej 60 000 dolarów. Obecnie wartość Bitcoina waha się od 60 000 do 64 000 dolarów i od tygodni jest notowana na tym poziomie. Stanowi to dobrą okazję do zakupu w oczekiwaniu na szczyt cyklu byków. 

Rosnący napływ Bitcoinów 

Analiza platformy Santiment jest zgodna z analizą innych ekspertów zajmujących się łańcuchem, którzy stwierdzili, że napływ środków do sieci Bitcoin wydaje się wzrastać. W zeszłym tygodniu wieloryby Bitcoin zakupiły w ciągu 24 godzin 47 000 BTC o wartości ponad 2,8 miliarda dolarów. Dyrektor generalny platformy CryptoQuant, Ki Young Ju, powiedział, że duża akumulacja oznacza początek nowej ery dla wiodącej kryptowaluty. 

Popularny analityk Bitcoina, Willy Woo, wskazał także niedawno, że inwestorzy BTC wydają się ponownie gromadzić aktywa cyfrowe. Jednak prawidłowe potwierdzenie odwrócenia trendu może zająć tydzień. 

Perspektywa ożywienia cen 

Na początku tego tygodnia analitycy giełdy kryptowalut Bitfinex stwierdzili, że niektóre wskaźniki w łańcuchu sugerują, że presja sprzedażowa ze strony inwestorów BTC może słabnąć. Wskazuje to, że na horyzoncie może pojawić się ożywienie cen. Ponadto amerykański rynek spotowych funduszy giełdowych Bitcoin odnotowuje więcej pozytywnych przepływów niż w zeszłym tygodniu. Podczas gdy w ubiegłym tygodniu rynek zanotował tylko jeden dzień napływu środków, w tym tygodniu odnotowano dwa takie dni. 

Najnowszy ruch Bitcoin wielorybów sygnalizuje początek fazy ponownej akumulacji po halvingu, która ma potrwać kilka tygodni, zanim władzę przejmą byki. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.