XRP wzrósł o 8%, Bitcoin zatrzymany przed 17 000 USD 

2022-11-25 / Tagi:

XRP wzrósł o 8%, Bitcoin zatrzymany przed 17 000 USD 

Bitcoin ponownie próbował osiągnąć wartość 17 000 USD, ale podobnie jak w przypadku poprzednich prób jego wzrost został zatrzymany. Większość altcoinów notuje dziś niewielkie straty, a ETH spada poniżej 1200 USD. Wyjątkiem jest XRP, który zanotował zauważalny 8% dzienny wzrost. 

Bitcoin zatrzymany przed 17 000 USD 

Po nietypowo spokojnym weekendzie, w którym Bitcoin oscylował głównie około 16 500 USD, w poniedziałek i wtorek aktywo ruszyło prosto na południe. BTC najpierw spadł do 16 000 USD, po czym osiągnął najniższy od dwóch lat poziom 15 500 USD. Jednak kryptowaluta dość szybko zareagowała na ten spadek i w kolejnych godzinach odzyskała prawie 1000 dolarów. Wówczas notowania Bitcoina osiągnęły 16 000 USD, a nawet zbliżyły się do 17 000 USD. 

Jednak niedźwiedzie wczoraj weszły do gry. W związku z tym aktywo zostało zatrzymane przed ostatecznym zbliżeniem się do tej wartości i ponownie zostało zepchnięte do 16 500 USD, gdzie znajduje się do teraz. 

Kapitalizacja rynkowa BTC utrzymuje się powyżej 315 miliardów dolarów, ale jego dominacja nad altami spadła do 38,2%. Pomimo tego, że od najwyższego poziomu odnotowanego w listopadzie zeszłego roku dzieli go około 75%, niektórzy analitycy on-chain ostrzegają, że Bitcoin może nadal kierować się na południe. 

Altcoiny na „czerwono” 

Altcoiny w ostatnim czasie odnotowały znaczne wzrosty, ale w piątek większość z nich zmieniła kolor na czerwony. Ethereum w ciągu kilku dni oscylowało w granicach 1100 USD – 1200 USD. Teraz jednak po niewielkim dziennym ruchu kryptowaluta walczy poniżej tego ostatniego poziomu. 

Binance Coin, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu, OKB i Solana również są nieco na minusie od altów o większej kapitalizacji. LEO spadło o ponad 8%. Nawet Litecoin zanotował 3,5% spadek. Stało się to w dzień po tym, jak odnotował sześciomiesięczne maksimum. 

XRP z najlepszym wynikiem 

Co ciekawe, dzisiejsze najlepsze wyniki osiąga Ripple. XPR okazał się obecnie najlepszym aktywem wśród altów o większej kapitalizacji. Kryptowaluta wzrosła o prawie 8% – w tej chwili jej wartość wynosi około 40 USD. 

Z uwagi na to, że w ciągu ostatnich 24 godzin większość altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji straciła niewielkie części wartości, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych spadła o około 10 miliardów dolarów osiągając ostatecznie prawie 840 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.