Wolumen obrotu Ripple giełdach gwałtownie rośnie 

2023-04-12 / Tagi:

Wolumen obrotu Ripple giełdach gwałtownie rośnie 

Wolumen obrotu Ripple na koreańskich giełdach gwałtownie rośnie. Wiele wskazuje na to, że inwestorzy detaliczni wykonują ciężką pracę w ostatnim rajdzie cenowym XRP. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni kryptowaluta ta wzrosła o 40%. 

Lepsze wyniki niż Bitcoin? 

W ostatnim czasie wolumen obrotu Ripple gwałtownie wzrósł. Co ciekawe, XRP jest jedną z nielicznych kryptowalut, które osiągnęły lepsze wyniki niż Bitcoin w ostatnim rajdzie. Z czego to wynika? Handlowcy obstawiają potencjalne zwycięstwo w wieloletniej batalii prawnej Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), której orzeczenie spodziewane jest w kwietniu. W efekcie, tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni XRP wzrósł o 40%. 

Warto podkreślić, że według najnowszego raportu platformy Kaiko, działalność handlowa XRP była mocno skoncentrowana na giełdach w Korei Południowej, a wolumeny na Upbit i Bithumb czasami przekraczały wolumeny Bitcoin i Ethereum

Rajd napędzany sprzedażą detaliczną XRP 

Dane wskazują, że w zeszłym tygodniu obroty XRP przekroczyły 2 miliardy dolarów. Jest to najwyższy poziom od września 2022 r. Z analiz platformy wynika także, że oprocentowanie otwartych kontraktów terminowych typu perpetual futures XRP również wzrosło do 471 mln USD, w porównaniu z 230 mln USD. Co więcej, stopy finansowania zmieniły się na dodatnie. Sygnalizuje to, że handlowcy zajmowali głównie długie pozycje. 

W raporcie paryskiego dostawcy danych kryptograficznych wskazano również, że nierównowaga po stronie sprzedaży w zamówieniach rynkowych na ponad 200 000 tokenów XRP wskazuje, że wieloryby pozwoliły sobie na sprzedaż podczas rajdu cenowego. Ponieważ wieloryby czerpią zyski, ostatni rajd w XRP wydaje się być napędzany właśnie przez handel detaliczny. 

Patrząc na transakcje kupna i sprzedaży na dwóch największych koreańskich giełdach, Upbit i Bithumb, zlecenia sprzedaży rynkowej przeważają nad kupnem rynkowym dla zamówień powyżej 200 000 XRP (~ 95 000 USD). Natomiast stosunek kupna do sprzedaży był znacznie bardziej zrównoważony w przypadku mniejszych zamówień – możemy przeczytać w raporcie Kaiko. 

Ripple kontra SEC 

Warto przypomnieć, że długotrwała batalia prawna między Ripple a SEC była pełna zwrotów akcji. Narracja, że Ripple kontroluje cenę XRP, była poddawana nie tylko w sądzie, ale także w mediach społecznościowych. Adwokat ds. Kryptografii, Bill Morgan, powiedział niedawno, że chociaż organ nadzoru papierów wartościowych stwierdził w swoim wniosku o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym, że Ripple podjął kilka działań w celu wsparcia ceny XRP, nie udało mu się ostatecznie udowodnić, że działanie to dało jakiś efekt. 

Wiele przemawia za tym, że kryptoaktywa cieszyły się w tym roku stałym wzrostem ceny w obliczu zwiększonego optymizmu związanego z potencjalną porażką SEC. Co więcej, XRP zyskała znaczny wzrost w późniejszej fazie marca. Na cenę tej kryptowaluty mogło wpłynąć także to, że Ripple ogłosiło partnerstwo z Bankiem Centralnym Czarnogóry (CBCG) w celu opracowania strategii uruchomienia krajowego CBDC. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.