Szef Ripple podaje datę zakończenia sprawy sądowej z SEC

2022-10-19 / Tagi: prawo

Szef Ripple podaje datę zakończenia sprawy sądowej z SEC

Sprawa sądowa wytoczona przez SEC przeciwko Ripple miała swój początek już prawie 2 lata temu. Szef Ripple – Brad Garlinghouse – na konferencjach podczas DC Fintech Week 2022, zapowiedział kiedy jego zdaniem sprawa sądowa może dobiec końca.

Coraz bliżej końca sprawy

Podczas DC Fintech Week 2022 roku na jednej z konferencji pojawił się Brad Garlinghouse, szef Ripple Labs. Wypowiadał się on tam na tematy dotyczące pozwu takich jak e-mail zawierający projekt przemówienia Williama Hinmana. Przekazał on także, że według jego prognoz, zakończenie sprawy może nastąpić optymistycznie za 3-4 miesiące, natomiast pesymistycznie może to potrwać dłużej. Spodziewa się on jednak zakończenia w pierwszej połowie 2023 roku. Zapowiedział on także, że firma Ripple Labs jest w stanie pójść na ugodę z SEC tylko i wyłącznie pod warunkiem gdy w treści ugody zostanie jasno napisane, że XRP nie jest papierem wartościowym.

Ripple na wygranej pozycji?

Cała sprawa obraca się wokół natywnego tokena sieci Ripple o nazwie XRP. SEC w grudniu 2020 roku złożył oficjalny pozew przeciwko Ripple Labs odpowiedzialnej za sieć Ripple oraz XRP. Oskarżyli oni firmę o sprzedanie 14,6 miliardów tokenów XRP jako niezarejestrowanych papierów wartościowych. Ripple jednak doskonale potrafił odnaleźć się w tej trudnej sytuacji i świetnie przygotowywał się do rozpraw, które przynosiły dla SEC zdecydowanie więcej szkody niż korzyści. Aktualnie wielu ekspertów sądzi, że sprawa najprawdopodobniej zakończy się zwycięstwem Ripple na sali sądowej lub poza nią. 

Co jeśli Ripple przegra sprawę?

Brad Garlinghouse w swojej wypowiedzi mówi, że Ripple aktualnie działa dokładnie w taki sposób w jaki musiałoby działać w przypadku przegranej sprawy. Oznacza to, że XRP nie jest dostępne w żadnej z amerykańskich giełd co przekłada się na brak płynności w USA. Zaznacza on przy tym, że wygrana sprawa może tylko i wyłącznie poprawić sytuację tokena i umocnić go na giełdzie jak i w znaczny sposób pozwolić na rozwój sieci.

Całą wypowiedź szefa Ripple znajdziecie TUTAJ. Jego panel zaczyna się w 4:04:00 na transmisji.

Źródła: cryps.pl, cointelegraph.com, youtube.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.