Wolumen obrotu i ogólne zainteresowanie ETF Ethereum są niskie 

2023-10-04 / Tagi:

Wolumen obrotu i ogólne zainteresowanie ETF Ethereum są niskie 

2 października uruchomiono łącznie dziewięć funduszy ETF na kontrakty terminowe na Ethereum. Co ciekawe, analizy pokazują, że wolumen obrotu i ogólne zainteresowanie szeroką gamą funduszy Ethereum typu futures były w tym czasie niskie. 

„Niezły” wolumen ETF Ethereum 

2 października uruchomiono łącznie dziewięć funduszy ETF na kontrakty terminowe na Ethereum, ale według ekspertów branżowych początkowe wolumeny obrotu na nich były niskie. Analityk Bloomberg ETF, Eric Balchunas powiedział, że w przypadku funduszy ETF Ethereum jako grupy odnotowano „dość niezły wolumen ”. Dodał także, że do południa obrót wynosił mniej niż 2 miliony dolarów. Według jego opinii było to „mniej więcej normalne dla nowego ETF”. 

ETF-y Ethereum Futures nie są bycze 

Ekspert porównał te wyniki do pierwszego ETF-u typu futures na Bitcoin – BITO, który zarobił 200 milionów dolarów w ciągu pierwszych 15 minut. Jednak fundusz ETF ProShares Bitcoin Strategy został uruchomiony w szczytowym okresie hossy w październiku 2021 r. CIO MV Capital, Tom Dunleavy powiedział , że „zawsze był bardzo zdezorientowany, dlaczego ktokolwiek uważał to za bycze”. 

Jedyne, co się liczy, to kupowanie na rynku kasowym, które ułatwia ETF SPOT, ponieważ fundusze te muszą zostać zasiane (tzn. muszą zakupić określoną kwotę z wyprzedzeniem, niezależnie od popytu na rynku). Jeśli zostanie zatwierdzonych dziesięć lub dwanaście funduszy SPOT ETF dla BTC lub ETH, oznacza to zakup kasowy o wartości od 500 milionów do 1 miliarda dolarów. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia działań cenowych – dodał Tom Dunleavy. 

Z kolei prezes ETF Store, Nate Geraci powiedział, że emitenci wyraźnie czuli się pewniej, jeśli chodzi o zatwierdzenie przez SEC kasowych ETF-ów Bitcoin. 

Reakcja cenowa Ethereum 

Warto zauważyć, że ceny ETH nie zostały wzmocnione przez wprowadzenie na rynek pierwszych kontraktów ETF Ethereum. Kontrakty futures nie inwestują bezpośrednio w aktywa, korzystają z innych kontraktów futures z Chicago Mercantile Exchange, więc nie mają wpływu na ceny spot ETH. 

Ethereum poszło w przeciwnym kierunku, tracąc w ciągu dnia 3,4%. W momencie pisania tego tekstu spowodowało to spadek do 1667 dolarów. Kurs już notuje spadki z poniedziałkowej ceny 1735 dolarów i wygląda na to, że powróci do wsparcia na poziomie 1650 dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.