We wtorek Bitcoin odnotował 12-dniowy szczyt

2022-09-28 / Tagi:

We wtorek Bitcoin odnotował 12-dniowy szczyt

Po kilku dniach przestojów Bitcoin w końcu przeszedł do ofensywy i skoczył powyżej 20 000 USD. Większość altcoinów także zmieniła kolor na zielony, a ETH skoczył do prawie 1400 USD. W rezultacie ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut we wtorek wynosiła blisko 1 bilion dolarów. 

Zmienność Bitcoina 

W ostatnich kilku dniach wartość Bitcoina utknęła na stałym poziomie. Miało to miejsce po tym jak jego cena spadła do 18 100 USD po ubiegłotygodniowej podwyżce stóp procentowych przez FED. 

Jednak dzień później po tym wydarzeniu BTC odrobił straty, skacząc do dziennego maksimum w wysokości 19 400 USD. W kolejnym kroku został tam odrzucony i kryptowaluta powróciła do poziomu 19 000 USD – spędziła tam większość weekendu.  

Bitcoin osiąga wartość 20 000 USD 

Niestety poniedziałek rozpoczął się od spadków cen, gdy Bitcoin spadł tuż poniżej tej wartości. Co ciekawe trend ten zaczął się zmieniać we wtorek, kiedy to rozpoczął się okres rozkwitu, który spowodował wzrost cen o ponad 1000 USD. 

W konsekwencji, Bitcoin osiągnął 12-dniowy najwyższy poziom – jego cena wyniosła ponad 20 300 USD, by zatrzymać się ostatecznie na 20 000 USD. Pomimo nieznacznego cofnięcia się od tego czasu, nadal handluje na północ od pożądanego poziomu 20 000 USD. Kapitalizacja rynkowa BTC sięga 385 miliardów dolarów, a jego dominacja nad altcoinami zbliża się do 40%. 

ETH i altcoiny na zielono 

Alternatywne monety podążają ostatnio za wynikami cenowymi BTC. Oznacza to, że we wtorek większość z nich zmieniła kolor na zielony. 

Ethereum po The Merge notowało znaczne wahania, spadając z poziomu 1600 dolarów do poniżej 1300 dolarów. Teraz jednak dzienny wzrost o 5,5% zepchnął drugą co do wielkości kryptowalutę do poziomu prawie 1400 USD. 

Z kolei Solana i Polkadot odnotowały podobne procentowe wzrosty wartości w ciągu dnia, wzrastając do odpowiednio 35 i 6,7 USD. Pomimo bardziej skromnych zysków, Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC i Tron także we wtorek świeciły na zielono. 

Co ciekawe, najlepszym graczem wśród altów o średniej kapitalizacji z ogromnym 15% wzrostem stał się Uniswap. LINK, FIL i XMR również notowały wzrosty. W efekcie ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła we wtorek o 40 miliardów dolarów do prawie 1 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.