Walka Bitcoina o utrzymanie 20 000 USD wciąż trwa

2022-09-02 / Tagi:

Walka Bitcoina o utrzymanie 20 000 USD wciąż trwa

W czwartek większość kryptowalut odnotowała łagodne spadki, a całkowita kapitalizacja rynkowa po raz kolejny zbliżyła się do pożądanego poziomu 1 biliona dolarów. Bitcoin wciąż usiłuje utrzymać poziom 20 000 USD. Czy dziś aktualne notowania kryptowalut również będą „świecić” na czerwono? 

20 000 USD – kluczowa wartość Bitcoina 

20 000 USD to ważny psychologiczny i techniczny poziom dla Bitcoina. To szczyt kultowej hossy w latach 2017-2018 i kluczowe znaczenie dla kryptowaluty, ponieważ utrzymanie ceny powyżej tej wartości może zapobiec dalszym spadkom BTC. 

W ciągu ostatnich godzin trwała walka byków z niedźwiedziami. Jeszcze w czwartkowy wieczór kryptowaluta spadła o 1,5%, notując swoją wartość nieco poniżej 20 000 USD.  

Warto dodać, że cena Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zmniejszyła się o 7%. Jednak w chwili pisania tego tekstu BTC nieco się odbił i jego wartość wzrosła do 20 070 USD. Czy kryptowaluta przed weekendem zareaguje kolejnymi wahaniami swojej ceny? 

Altcoiny na czerwono 

Z pewnymi małymi wyjątkami, notowania kryptowalut były w czwartek w dużej mierze pomalowane na czerwono. Ethereum spadło o około 1,4% w ciągu 24 godzin, a większość altcoinów obrazowała podobne wyniki. HNT Helium straciło najwięcej – około 11%, a następnie MKR Makera, który spadł o 6%. 

Na drugim końcu tego zestawienia znajduje się NEXO, który w czwartek wzrósł o 2,8% w ciągu 24 godzin. 

Kolejne spadki BTC przed nami? 

Warto dodać, że 1 września dolar amerykański osiągnął nowe szczyty i to od dwóch dekad. W ten sposób aktywa ryzykowne straciły na wartości. Sytuacji na rynku krypto nie poprawia także to, że prezes Rezerwy Federalnej z Cleveland Loretta Mester poinformowałahttps://www.cnbc.com/2022/08/31/feds-mester-sees-benchmark-rate-above-4percent-and-no-cuts-at-least-through-2023.html, że spodziewa się, iż referencyjna stopa procentowa wzrośnie powyżej 4%. Zasugerowała też, że jest bardzo mało prawdopodobne to, aby jakiekolwiek cięcia tej wartości miały miejsce w całym 2023 roku. 

Biorąc pod uwagę, jak radziły sobie rynki kryptowalut, odkąd FED po raz pierwszy zaczął podnosić stopy oraz fakt, że BTC i rynki akcji odzwierciedlają silną korelację, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby wartość Bitcoina w nadchodzących miesiącach wciąż była zmienna. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.