The Merge – cena Ethereum spada, a Ethereum Classic hashrate wzrasta o 80% 

2022-09-16 / Tagi:

The Merge – cena Ethereum spada, a Ethereum Classic hashrate wzrasta o 80% 

The Merge – najbardziej oczekiwane tegoroczne wydarzenie w branży kryptowalut miało miejsce w czwartek. Z pewnością efekty połączenia będą ujawniane stopniowo, jednak póki co wydaje się, że Ethereum Classic czerpie z niego największe korzyści. Niestety po aktualizacji cena Ethereum spadła. 

Górnicy Ethereum przenieśli się na blockchain Ethereum Classic 

W czwartek byliśmy świadkami najbardziej oczekiwanego wydarzenia w branży kryptowalut – przejście Ethereum z PoW na PoS stało się faktem. Mimo tego, że połączenie sieci było szeroko omawiane w ostatnich tygodniach, minie trochę czasu, zanim społeczność zobaczy jego ostateczne efekty w zakresie skalowania, bezpieczeństwa i decentralizacji. 

Jednak natychmiastowy wpływ The Merge można zauważyć w Ethereum Classic. Ponieważ dawni górnicy Ethereum nie są już w stanie operować na blockchainie, zdaje się, że migrują do wersji fork PoW. Widać to po rosnącym współczynniku haszowania ETC. Wskaźnik wzrósł o ponad 80% w ciągu 24 godzin i osiągnął najwyższy w historii poziom ponad 111 Tash/s. 

Niestabilny dzień dla ETC 

Jednak czwartek był też bardzo niestabilnym dniem handlowym dla natywnej kryptowaluty. W kilka godzin przed fuzją cena ETC zbliżyła się do 40 dolarów, dotknęła tego poziomu, a następnie spadła do 35 USD. Później Ethereum Classic przeszedł do ofensywy, oscylując ponownie wokół 40 USD – w chwili pisania tego artykułu jego cena znajduje się poniżej tego poziomu i wynosi 37 USD. 

Spadek ceny Ethereum 

Największa aktualizacja w historii kryptowalut wpłynęła również na cenę Ethereum. Mimo względnie stabilnego czwartku, wieczorem kryptowaluta doświadczyła pierwszej oznaki spadku cen. Po tym, jak w ciągu ostatnich 24 godzin wartość ETH trzymała poziom około 1600 USD, spadła o ponad 5% i wynosiła 1456 USD. W chwili pisania tego tekstu cena Ethereum zbliża się do 1502 USD.  

Wielu zwolenników tej kryptowaluty – w tym współzałożyciel Vitalik Buterin – twierdziło, że połączenie Ethereum nie jest jeszcze wycenione. Jednak nawet byki takie jak Mark Cuban zauważyły, że w następstwie może nastąpić „wyprzedaż”. Z kolei były dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes, twierdził, że do marca 2023 r. deflacja może pomóc w zwiększeniu poziomu Ethereum do 5000 USD. Jednak dopuścił również możliwość krótkoterminowego zrzutu. 

Dane dotyczące instrumentów pochodnych z sierpnia wydawały się potwierdzać tę teorię. Firma analityczna Blockchain Glassnode powiedziała wówczas, że kierunkowe nastawienie traderów opcji Ethereum wskazywało, że płacą premię za ochronę opcji sprzedaży „sell the news” po połączeniu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.