Czy Bitcoin zamknie miesiąc z ceną poniżej 20 000 USD? 

2022-08-29 / Tagi:

Czy Bitcoin zamknie miesiąc z ceną poniżej 20 000 USD? 

Wiele przemawia za tym, że Bitcoin zrówna się z najniższym miesięcznym zamknięciem od 2020 roku. Niestety kryptowaluta ma problem z utrzymaniem ceny na poziomie 20 000 USD, a traderzy coraz częściej obstawiają głębsze spadki. 

Bitcoin nie odrabia strat 

Dane rynkowe pokazują, że w weekend Bitcoin nie był w stanie odrobić strat z ostatniego tygodnia. Zaledwie kilka dni przed końcem miesiąca jego wartość na poziomie 20 000 USD wydawała się być zagrożona (w chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła około 20 029 USD). 

Warto dodać, że ostatnie zamieszanie na rynku zostało spowodowane komentarzami Jerome’a Powella, prezesa Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Brak oznak chęci ograniczenia lub odwrócenia kluczowych podwyżek stóp w przyszłości oraz przemówienie Powella na dorocznym sympozjum gospodarczym w Jackson Hole wywołało wstrząs na rynkach finansowych. Amerykańskie akcje straciły tego dnia łącznie 1,25 biliona dolarów. 

Jak wyglądają szanse na dalsze spadki BTC? 

Na skutek tych wydarzeń ucierpiał także Bitcoin. Pomimo to, że niektórzy potencjalni nabywcy wyrażali zainteresowanie zakupem BTC poniżej 20 000 USD, od tego czasu kryptowaluta ta nie była w stanie odzyskać więcej niż kilkaset dolarów. W tej chwili znajduje się tuż powyżej tego poziomu – oznacza to, że kapitalizacja rynkowa BTC utrzymuje się poniżej 400 miliardów dolarów. Niestety prognozy specjalistów przemawiają za tym, że wrzesień przyniesie kolejne spadki

Pozostałe kryptowaluty także na minusie 

Co więcej, alternatywne monety ucierpiały w weekend podobnie jak BTC, ale od tego czasu pozostają spokojne. 

Ethereum spadł poniżej 1500 USD w ciągu ostatnich 24 godzin i wciąż utrzymuje się na tym poziomie. Warto zauważyć, że drugie co do wielkości krypto przekroczyło 1700 USD zaledwie kilka dni temu. Jednak było kilka strzałów ostrzegawczych, że do kolejnych spadków może dojść w dosyć krótkim okresie. 

Binance Coin po kolejnych spadkach notuje się w tej chwili na poziomie 280 USD. 

Z kolei Ripple, Solana, Dogecoin, Shiba Inu i Avalanche w skali dziennej również są nieco na minusie. Podczas, gdy Cardano, Polkadot, MATIC i TRON notują nieznaczne wzrosty. 

Dane wskazują, że po weekendowej stracie 80 miliardów USD kapitalizacja rynku kryptowalut pozostała znacznie poniżej 1 biliona USD. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.