Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Altcoiny notują ogromne straty w stosunku do Bitcoina

2022-02-25 / Tagi:

Altcoiny notują ogromne straty w stosunku do Bitcoina

Ostatnie miesiące to trudny okres na rynku kryptowalut – większość monet utraciło znaczną część swojej wartości. Podstawowa kryptowaluta spadła o około 50% od swojego listopadowego rekordu wszechczasów, ale co ciekawe wiele altcoinów załamało się jeszcze mocniej. 

Załamanie altcoinów a wzrost dominacji Bitcoina 

Ostatnie 24 godziny przyniosły spadki cen Bitcoina o około 8,2%. Pierwotna kryptowaluta oscyluje w tej chwili w granicy około 35,5 tys. dolarów. Co więcej, w pewnym momencie zanurkowała nawet do poziomu ok. 34 000 USD. 

I mimo tego, że spadek ten nie napawa optymizmem, altcoiny poradziły sobie o wiele gorzej. Dane wskazują, że zanotowały one ogromny spadek w stosunku do BTC. I jest to zdecydowanie gorszy okres dla tej kryptowaluty. 

Doprowadziło to także do wzrostu dominacji Bitcoina – metryki, która mierzy udział BTC w stosunku do całego rynku. Obecnie wynosi ona około 42,4% i tylko w ciągu ostatniej doby wzrosła o prawie 1%. 

Kryptowaluty notują spadki 

Ostatnie miesiące to trudny czas dla kryptowalut, bowiem większość cyfrowych aktywów straciło znaczną część swojej wartości.  Sytuacja ta uwidoczniła się jeszcze bardziej w kontekście napięć między Ukrainą a Rosją, które ostatecznie zaowocowały wybuchem wojny. Warto podkreślić, że batalia na linii Rosja-Ukraina to pierwsza otwarta wojna w Europie od prawie 80 lat. Eksperci prognozują, że sytuacja ta może mieć poważne konsekwencje ekonomiczne dla wszystkich światowych gospodarek. Tym bardziej, że trudno jest też przewidzieć, kiedy i gdzie zakończy się ten konflikt. 

Dlaczego altcoiny radzą sobie gorzej niż Bitcoiny? 

Czas zawirowań gospodarczych i niepewności to ciężki okres nie tylko dla cyfrowych walut, bowiem wówczas wszystkie ryzykowne aktywa zazwyczaj osiągają słabe wyniki. A właśnie do takich aktywów należą akcje, udziały w spółkach i, oczywiście, kryptowaluty. Bitcoin jest liderem rynku i najszerzej akceptowanym aktywem cyfrowym – historycznie okazał się być również najbezpieczniejszy. Jednak mimo wszystko, dla tradycyjnych inwestorów, BTC wciąż jest uważany za aktywo obarczone ogromnym ryzykiem. A skoro Bitcoin jest ryzykowny, co można powiedzieć o altcoinach? Śmiało można przewidywać, że inwestorzy w pierwszej kolejności będą pozbywać się właśnie tych kryptowalut. 

Źródło: Bitcoin.pl 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.