Altcoiny notują ogromne straty w stosunku do Bitcoina

2022-02-25 / Tagi:

Altcoiny notują ogromne straty w stosunku do Bitcoina

Ostatnie miesiące to trudny okres na rynku kryptowalut – większość monet utraciło znaczną część swojej wartości. Podstawowa kryptowaluta spadła o około 50% od swojego listopadowego rekordu wszechczasów, ale co ciekawe wiele altcoinów załamało się jeszcze mocniej. 

Załamanie altcoinów a wzrost dominacji Bitcoina 

Ostatnie 24 godziny przyniosły spadki cen Bitcoina o około 8,2%. Pierwotna kryptowaluta oscyluje w tej chwili w granicy około 35,5 tys. dolarów. Co więcej, w pewnym momencie zanurkowała nawet do poziomu ok. 34 000 USD. 

I mimo tego, że spadek ten nie napawa optymizmem, altcoiny poradziły sobie o wiele gorzej. Dane wskazują, że zanotowały one ogromny spadek w stosunku do BTC. I jest to zdecydowanie gorszy okres dla tej kryptowaluty. 

Doprowadziło to także do wzrostu dominacji Bitcoina – metryki, która mierzy udział BTC w stosunku do całego rynku. Obecnie wynosi ona około 42,4% i tylko w ciągu ostatniej doby wzrosła o prawie 1%. 

Kryptowaluty notują spadki 

Ostatnie miesiące to trudny czas dla kryptowalut, bowiem większość cyfrowych aktywów straciło znaczną część swojej wartości.  Sytuacja ta uwidoczniła się jeszcze bardziej w kontekście napięć między Ukrainą a Rosją, które ostatecznie zaowocowały wybuchem wojny. Warto podkreślić, że batalia na linii Rosja-Ukraina to pierwsza otwarta wojna w Europie od prawie 80 lat. Eksperci prognozują, że sytuacja ta może mieć poważne konsekwencje ekonomiczne dla wszystkich światowych gospodarek. Tym bardziej, że trudno jest też przewidzieć, kiedy i gdzie zakończy się ten konflikt. 

Dlaczego altcoiny radzą sobie gorzej niż Bitcoiny? 

Czas zawirowań gospodarczych i niepewności to ciężki okres nie tylko dla cyfrowych walut, bowiem wówczas wszystkie ryzykowne aktywa zazwyczaj osiągają słabe wyniki. A właśnie do takich aktywów należą akcje, udziały w spółkach i, oczywiście, kryptowaluty. Bitcoin jest liderem rynku i najszerzej akceptowanym aktywem cyfrowym – historycznie okazał się być również najbezpieczniejszy. Jednak mimo wszystko, dla tradycyjnych inwestorów, BTC wciąż jest uważany za aktywo obarczone ogromnym ryzykiem. A skoro Bitcoin jest ryzykowny, co można powiedzieć o altcoinach? Śmiało można przewidywać, że inwestorzy w pierwszej kolejności będą pozbywać się właśnie tych kryptowalut. 

Źródło: Bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.