Walidatorzy Ethereum zarabiają rekordowe 46 milionów dolarów 

2023-05-11 / Tagi:

Walidatorzy Ethereum zarabiają rekordowe 46 milionów dolarów 

Dzięki wzrostowi stawek nagród za obstawianie walidatorzy Ethereum w pierwszym tygodniu maja zarobili rekordowe 46 milionów dolarów. Wiele przemawia za tym, że na zwiększone nagrody dla walidatorów wpłynął także niedawny szał handlu nowym memecoinem PEPE. 

Nagrody dla walidatorów Ethereum 

W pierwszym tygodniu maja walidatorzy Ethereum zarobili 46 milionów dolarów. Było to możliwie, dzięki wzrostowi stawki nagród za obstawianie. Przypomnijmy, że parametr ten jest miarą rocznej rentowności walidatorów. Według danych opublikowanych przez platformę Beaconcha.in, we wspomnianym okresie walidatorzy zarobili 24 997 Ether. Stanowi to 40% wzrost w stosunku do dochodu z poprzedniego tygodnia, który wówczas osiągnął wysokość 33 milionów dolarów (18 339 ETH zostało rozdysponowanych jako nagrody). Wiele wskazują na to, że niedawny szał handlu nowym memecoinem o nazwie PEPE także spowodował zwiększenie nagród dla walidatorów. 

Opłaty w sieci Ethereum 

Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu średnie opłaty w sieci Ethereum przekroczyły 100 gwei. Oznacza to najwyższy poziom od maja 2022 roku. Wraz ze wzrostem opłat za gaz użytkownicy końcowi płacą ponad 30 USD za swap. Skutkuje to wyższymi przychodami z opłat z przetwarzania transakcji, a także regularne nagrody walidatora. 

Platforma Beaconcha.in stwierdziła również, że obecny kurs obstawiania oznacza przewidywany roczny zwrot dla walidatorów. Aby zaangażować się w procedurę konsensusu sieci, walidatorzy w Ethereum są upoważnieni do postawienia co najmniej 32 ETH o wartości około 58 000 USD. 

Należy podkreślić, że istnieją dwa rodzaje nagród zidentyfikowane przez ETH Store, firmę, która mierzy stawki nagród: nagrody konsensusu za proponowanie i poświadczanie bloków oraz opłaty transakcyjne za przetwarzanie transakcji w sieci Ethereum. 

Spodziewana zmienność cen ETH 

Odkąd sieć Ethereum przeszła na mechanizm konsensusu typu proof-of-stake podczas długo oczekiwanego wydarzenia, jakim był Merge i po niedawnej aktualizacji Shapella umożliwiającej po raz pierwszy wypłaty z walidatora, staking ETH spotkał się z dużym zainteresowaniem. 

Co ciekawe, w ostatnich dniach aktywne depozyty sieci Ethereum osiągnęły poziom najwyższy od ośmiu miesięcy. Co według danych zebranych przez firmę analityczną Santiment, może zapowiadać nadchodzącą zmienność cen Ethereum. Dodajmy, że prognozy dotyczące potencjalnej zmienności pojawiły się, gdy cena ETH pozostała uwięziona w wąskim przedziale przy niskim wolumenie obrotu.  

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.