Czy nadciąga zmienność cen Ethereum? 

2023-05-09 / Tagi:

Czy nadciąga zmienność cen Ethereum? 

Aktywne depozyty sieci Ethereum osiągnęły najwyższy poziom od ośmiu miesięcy. Jednak według najnowszych danych zebranych przez firmę analityczną Santiment, może to potencjalnie zapowiadać nadchodzącą zmienność cen Ethereum. 

Depozyty ETH na giełdach osiągają nowe szczyty 

Aktywne depozyty sieci Ethereum osiągnęły najwyższy poziom od ośmiu miesięcy. Parametry te przedstawia całkowitą liczbę wszystkich transakcji przychodzących i wychodzących dotyczących adresów depozytowych i kont dla obu transakcji użytkownika do giełdy – z portfela osobistego do adresu depozytowego, a także od adresu depozytowego do głównego portfela giełdowego. 

Jednak według najnowszych danych zebranych przez firmę analityczną Santiment, nowe szczyty mogą zapowiadać potencjalną zmienność cen Ethereum. W takim przypadku zwiększone ruchy cenowe prawdopodobnie będą miały podobny wpływ na aktywa, jak długo oczekiwane przejście łańcucha bloków z PoW na PoS podczas fuzji, a także upadek giełdy kryptowalut FTX. 

Zmienność cen ETH 

Prognozy dotyczące potencjalnej zmienności pojawiają się, gdy cena ETH pozostaje uwięziona w wąskim przedziale przy niskim wolumenie obrotu. Pozostał on niewzruszony po powszechnie oczekiwanej podwyżce stóp procentowych przez FED o 25 punktów bazowych. 

Także Shapella nie oczarowała inwestorów, ponieważ od aktualizacji, która miała miejsce 12 kwietnia aktywa wzrosły zaledwie o 3%. Chociaż nie jest jasne, w jakim kierunku będzie kształtowała się w najbliższym czasie cena ETH, dane wskazują na zwiększoną presję na sprzedaż aktywów. 

Oznaka spadków? 

Tłumienie ETH w wąskim przedziale cenowym następuje, gdy wieloryby posiadające od 1000 do 10 000 ETH wyładowały ogromną ilość tokenów – doszło do tego w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 

Co więcej, 2 maja Ethereum odnotował również transfer 505 milionów dolarów na giełdę kryptowalut Binance. Ten poziom napływu walut był ostatnio widziany przed fuzją. A jak widomo, inwestorzy deponujący swoje tokeny ETH na giełdzie są zazwyczaj oznaką nadchodzących spadków. 

Warto dodać, że w poniedziałek Ethereum było notowane na minusie, a ceny ETH spadły poniżej 1900 USD. Po wysokim poziomie 1 934,00 USD, który kryptowaluta ta osiągnęła w niedzielę, ETH spadło o prawie 100 USD, osiągając poziom wynoszący 1851,67 USD (w chwili pisania tego tekstu). Co ciekawe, podobnie jak w przypadku ceny Bitcoina, poniedziałkowy spadek cen ETH notowany trzeci dzień z rzędu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.