Cena PEPE spada o 55% 

2023-05-10 / Tagi:

Cena PEPE spada o 55% 

W ciągu kilku ostatnich dni popularny memecoin Pepecoin (PEPE) spadł o ponad 55%. Stało się to po tym, jak niezwykłe notowania tej kryptowaluty zmieniły niektórych inwestorów w milionerów. Czy spirala spadkowa to koniec szumu, który wywołał nowy memecoin? 

Znaczny spadek wartości PEPE 

Popularny memecoin Pepecoin (PEPE), który w ciągu trzech tygodni po uruchomieniu znalazł się na 45. pozycji wśród największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, w piątek 5 maja rozpoczął spiralę spadkową. Stało się to po tym, jak został wprowadzony do handlu na Binance, największej na świecie giełdzie kryptowalut. 

W momencie piątkowego otwarciahttps://cryptopotato.com/pepes-market-cap-soars-above-1-billion-following-another-60-daily-surge/ giełdy Binance PEPE był wart 0,000002023 USD. Ta wiadomość wywołała szaleństwo wokół memecoina, a jego cena gwałtownie wzrosła do rekordowego poziomu (ATH) 0,000004354 USD. 

Jednak od tego czasu cena tokena spadła o około 56%. Można zakładać, że doszło do tego, ponieważ pierwsi inwestorzy najprawdopodobniej wycofali swoje zyski. Według danych platformy CoinMarketCap, w chwili pisania tego tekstu wartość PEPE wynosiła 0,000001948 USD. Oznacza to znaczny spadek w ciągu kilkunastu ostatnich godzin. 

Od kapitalizacji rynkowej 1,8 mld USD do 800 mln USD 

Spadek ceny PEPE wpłynął również na jego kapitalizację rynkową. Ta wzrosła z mniej niż miliona dolarów w chwili premiery w połowie kwietnia do ponad 1,2 miliarda dolarów w piątek. Jednak obecnie kapitalizacja rynkowa memecoina wynosi nieco ponad 764 miliony dolarów. W ciągu ostatnich kilku dni token stracił ponad 400 milionów dolarów. 

Spadek cen jest prawdopodobnie pogłębiany przez handlowców czerpiących zyski ze swoich pozycji i wykorzystujących alternatywne strategie handlowe po wydaniu różnych wieczystych kontraktów futures PEPE. Poniedziałkowy tweet platformy analitycznej Santiment zasugerował, że rosnącą liczbę depozytów ETH można przypisać traderom PEPE, którzy zamieniają swoje zyski na aktywa cyfrowe. 

Dane on-chain pokazują, że adresy wymiany wchodzące w interakcje w sieci Ethereum osiągnęły obecnie najwyższy poziom od ośmiu miesięcy, a to potencjalnie może zapowiadać nadchodzącą zmienność cen ETH

Czy hype się skończył? 

Po znacznym spadku wartości PEPE pojawiły się spekulacje, że token ten podąża tą samą drogą, którą wytyczyli jego poprzednicy. Memecoiny, takie jak Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB), które miały podobne doświadczenia, zanotowały znaczne spadki, zaraz po tym, gdy szum wokół nich ucichł. 

Ponadto brak użyteczności i wewnętrznej wartości PEPE podsyca przekonanie, że rosnąca cena aktywów jest tylko tymczasowa. To z kolei sprawia, że inwestorzy wątpią, czy kryptowaluta ta zostanie z nami na stałe. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.