W ostatnich dniach rynek kryptowalut zanotował niewielki wzrost wartości 

2023-06-28 / Tagi:

W ostatnich dniach rynek kryptowalut zanotował niewielki wzrost wartości 

25 czerwca rynek kryptowalut odnotował niewielki wzrost wartości – z 1,21 biliona dolarów do 1,24 biliona dolarów. Warto zauważyć, że w ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin wzrósł o 15%, a Ethereum zanotowało wzrosty o ponad 10%. Co więcej, także wiele innych aktywów zanotowało w tym okresie znaczące zyski. 

Wzrost wartości rynku kryptowalut 

W ostatni weekend wartość rynku kryptowalut wzrosła o dodatkowe 30 miliardów dolarów. Na dzień 25 czerwca kapitalizacja rynkowa 9941 kryptowalut notowanych na platformie coingecko.com wynosiła 1,24 miliarda dolarów. Oznacza to wzrost o 0,4%. W minionym tygodniu Bitcoin (BTC) wzrósł o 15,7%, a wartość Ethereum (ETH) podskoczyła o 10,4%. Oprócz BTC, Cardano (ADA) odnotowało największe tygodniowe zyski (wśród dziesięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej) osiągając 11,3%. 

W niedzielę globalny wolumen handlu kryptowalutami osiągnął 38,62 miliarda dolarów – z tej sumy 24 miliardy dolarów są związane ze stablecoinami. Co ciekawe, najbardziej znaczący tygodniowy wzrost odnotował Bitcoin Cash (BCH), który wzrósł o 88,2% w stosunku do dolara amerykańskiego. 25 czerwca jego wartość oscylowała wokół poziomu 202,35 USD za sztukę. 

PEPE jednym z liderów rynku 

Zaskakiwać może to, że w minionym tygodniu PEPE okazał się ponownie jednym z liderów rynku – kryptowaluta ta zanotowała wzrost o 64,7% w ciągu siedmiu dni. Pod względem wolumenu obrotu, PEPE zajmuje dziś jedenastą pozycję wśród najczęściej wymienianych kryptowalut w przeliczeniu na monetę. Wolumen obrotu PEPE w niedzielę wynosił około 312 milionów dolarów, a token kosztował 0,00000159 dolarów. Co więcej, token zdecentralizowanej platformy finansowej Aave, odnotował w tym tygodniu wzrost o 47,1%. AAVE zajmuje obecnie dziewiąte miejsce pod względem wolumenu światowego handlu. Także Bitcoin SV (BSV) odnotował znaczący tygodniowy wzrost, który wnosił 44,8%. Dodatkowo token Kava (KAVA) wzrósł o 36,7%, a Synthetix (SNX) podskoczył o 28,3%. 

Które kryptowaluty poniosły straty? 

Pomimo ogólnych zysków na rynku sześć kryptowalut poniosło straty mieszczące się w przedziale od 1,2% do 6,8%. Wśród nich są dwa aktywa zabezpieczone złotem: XAUT i PAXG. W ubiegłym tygodniu stracił także KuCoin (KCS) – kryptowaluta zanotowała spadek o 6,8%. Z kolei RocketPool (RPL) spadł o 5%, a BNB stracił około 2,8%. Kolejnym przegranym okazał się BitTorrent (BTT), który w ciągu ostatnich siedmiu dni stracił 1,7%. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.