PEPE dominuje nad DOGE i SHIB 

2023-05-16 / Tagi: memecoin

PEPE dominuje nad DOGE i SHIB 

Pomimo tygodniowego spadku PEPE dominuje nad znanymi memecoinami, takimi jak DOGE czy SHIB. Dzienny wolumen obrotu PEPE przekroczył 350 mln USD, podczas gdy w przypadku DOGE wynosił on 214 mln USD. Najwyraźniej szum wokół nowej kryptowaluty jest jeszcze daleki od zakończenia. 

PEPE wciąż w centrum uwagi 

Jeden z najlepszych graczy na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich kilku tygodni – Pepe Coin (PEPE) –stracił ostatnio nieco rozpędu. W minionym tygodniu jego cena spadła o 26%, a kapitalizacja rynkowa zanotowała spadek z ponad 1,6 miliarda dolarów (z początku maja) do mniej niż 700 milionów dolarów (w momencie pisania tego tekstu, według CoinMarketCap). 

Jednak niektórzy inwestorzy wydają się być niewzruszeni tymi notowaniami i niedawno zakupili znaczną ilość aktywów. Jeden z nich, który wcześniej zarobił 2,2 miliona dolarów na memecoinie, wydał ETH o wartości 2,1 miliona dolarów, aby ponownie kupić 1,33 T PEPE. Z kolei inny inwestor zamienił 397 182 APE na ponad 748 mln PEPE. 

Memecoin o największym dziennym wolumenie obrotu 

Co ciekawe, poza zaangażowaniem kryptowalutowych wielorybów, PEPE od ponad tygodnia jest memecoinem o najwyższym dziennym wolumenie obrotu. Użytkownik Twittera, borovick.eth, podkreślił, że obroty PEPE w ciągu 24 godzin przekroczyły 350 milionów dolarów. Natomiast DOGE zajmuje drugie miejsce z obrotem wynoszącym 214 milionów dolarów. 

Burzliwy start PEPE 

Kryptowaluta wprowadzona na rynek w połowie kwietnia, szybko zyskała ogromne zainteresowanie wśród miłośników kryptowalut. Początkowy szum był tak wysoki, że jego cena prawie codziennie notowała ATH. Doświadczeni inwestorzy wykorzystali okazję, by z dnia na dzień zostać milionerami. Jeden z nich w ciągu kilku dni zamienił swoją inwestycję o wartości 27 USD w 1 milion USD. 

Jeszcze w maju szał związany z PEPE trwał z pełną mocą, a wiele giełd kryptowalut (OKX, BitMEX, a nawet Binance) notowało token. Co więcej, aktywo stało się tak popularne, że nawet znane osoby dołączyły do jego ekosystemu. Tak było w przypadku amerykańskiego rapera DeAndre Corteza Waya (lepiej znanego jako Soulja Boy), który powiedział, że „zbogacił się na PEPE”. Niektórzy handlowcy, aby zainwestować w memecoina sprzedawali poniżej ceny minimalnej NFT będące częścią kolekcji Bored Ape Yacht Collection (BAYC). 

Jednak po osiągnięciu szczytu 5 maja cena PEPE i jego kapitalizacja rynkowa zaczęły spadać. Pojawiły się wówczas prognozy, że szum się skończył, a co za tym idzie inwestorzy spekulacyjni mogą się od niego odwrócić. 

Niemniej jednak wolumen obrotu aktywami, trwająca aktywność wielorybów i weekendowy skok USD mogą wskazywać, że tak nie jest. W końcu PEPE po niecałym miesiącu dołączył do top 45 największych aktywów kryptograficznych (obecnie zajmuje 63. miejsce), wyprzedzając w pewnym momencie dobrze znane tokeny, takie jak SAND, AXS, XTZ, MANA, STX i inne. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.