W czwartek Bitcoin zarejestrował najdłuższy rajd od lipca 

2023-01-13 / Tagi:

W czwartek Bitcoin zarejestrował najdłuższy rajd od lipca 

W czwartek na rynki kryptowalut powróciła zmienność. Bitcoin po raz pierwszy od początku listopada przekroczył 18 000 USD. Był to jego najdłuższy rajd od lipca. Czy długoterminowy trend spadkowy BTC zostanie przełamany? 

Ruchy na rynku kryptowalut 

Wiele przemawia za tym, że Bitcoin i pozostałe kryptowaluty wychodzą już z trudnego okresu spowodowanego konsekwencjami upadku giełdy FTX. Główne aktywo osiągnęło w czwartek najwyższy poziom wynoszący 18 287 USD. Miało to miejsce podczas czwartkowej porannej azjatyckiej sesji handlowej. Co więcej, BTC zyskał 10% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i wzrósł o 4,2% w ciągu ostatnich 24 godzin (w chwili pisania tego tekstu). 

Według Bloomberga największy na świecie zasób cyfrowy rozwijał się przez osiem dni z rzędu. Jest to najdłuższa taka passa od lipca. 

– BTC musi wykorzystać tę passę w podobny sposób, jeśli jego długoterminowy trend spadkowy ma szansę zostać przełamany w najbliższym czasie – powiedział Frank Cappelleri, założyciel CappThesis. 

Bitcoin wyrywa się z niskiej zmienności 

Firma analityczna Glassnode zauważyła w swoim cotygodniowym raporcie, że w ostatnim czasie Bitcoin znajdował się w okresie historycznie niskiej zrealizowanej zmienności. 

– Takie okresy historycznie poprzedzały gwałtowne ruchy rynkowe, z przeszłymi przykładami zarówno obniżania wyceny aktywów o połowę, jak i wyzwalania nowych rynków hossy – stwierdzono w raporcie. 

Wiele przemawia za tym, że obecnie następuje wybicie. Jednak już wkrótce okaże się, czy ten impet będzie trwały. BTC zyskał 10% od początku roku i zmierza w górę od 30 grudnia. 

Co więcej, słabnący dolar zapewnia lepsze środowisko handlowe dla kryptowalut. Założyciel Tallbacken Capital Advisors, Michael Purves, skomentował, że krótkoterminowe perspektywy są optymistyczne. 

Aktywa ryzyka rosną, jak sądzę, z tego powodu, że stopa końcowa powoli, ale pewnie wysuwa się na pierwszy plan, a pozycjonowanie było niedźwiedzie i przejściowe, co oznacza uparty krótkoterminowy ruch cenowy – powiedział Michael Purves. 

Oczekuje się, że inwestorzy powrócą do tej klasy aktywów, gdy perspektywy będą mniej niejasne, a zaufanie do branży powróci. 

Sytuacja na rynku kryptowalut 

W czwartek całkowita kapitalizacja rynkowa osiągnęła 925 miliardów dolarów – był to wzrost o 3,3%. Prawie 100 milionów dolarów powróciło na rynek od czasu najniższego cyklu rynkowego, który miał miejsce 22 listopada. Następnym celem jest poziom 1 biliona dolarów, który oznaczałby odzyskanie wszystkich strat po upadku FTX. 

Ethereum po raz pierwszy od dziewięciu tygodni przekroczyło 1400 USD – dzienny wzrost wynosił 5%. ETH osiągnął imponujące 18% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, wyprzedzając Ethereum Classic. 

Większość kryptowalut w czwartek „świeciła” na zielono, ale mała część z nich odnotowała większe zyski. Należą do nich XRP – wzrost o 6,5% , Litecoin (LTC) – wzrost o 5,6%, Avalanche (AVAX) – wzrost o 27% oraz Near Protocol (NEAR) – wzrost o 11% w ciągu dnia. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.