Twitter zmienia logo. Dogecoin notuje wzrosty 

2023-04-05 / Tagi:

Twitter zmienia logo. Dogecoin notuje wzrosty 

W poniedziałek użytkownicy Twittera mogli zauważyć, że tradycyjne logo z niebieskim ptakiem zostało zastąpione obrazkiem Doge’a. Można zakładać, że zmiana ta ma związek ze sporem dotyczącym Dogecoina, a w który zamieszany jest właściciel platformy, Elon Musk. Po tym wydarzeniu cena DOGE poszybowała w górę. 

Twitter zmienia logo na Doge 

Twitter zaktualizował swoje logo, zastępując je zdjęciem słynnego psa z memów Shiba Inu Doge. Nie wiadomo jednak, jak długo nowe logo będzie widoczne. Jedno jest pewne – wydarzenie to stało się tematem licznych rozmów na Twitterze. 

Czy ktoś jeszcze widzi Doge jako logo Twittera? – pytano. 

Można założyć, że zmiana logo jest następstwem wypowiedzi Elona Muska. Zaledwie dwa dni przed tym wydarzeniem miliarder zażądał wycofania pozwu opiewającego na 258 milionów dolarów, w którym oskarżany jest o manipulowanie ceną Dogecoina. Co ciekawe, zmiana pojawia się również w czasie, gdy weryfikacje niebieskiego znacznika wyboru mogą zniknąć dla tych użytkowników Twittera, którzy nie wnoszą opłat. 

Przypominamy, że oryginalne logo niebieskiego ptaka na Twitterze nosi nazwę „Larry T Bird” i zostało zainspirowane legendą NBA, Larrym Birdem. 

Cena DOGE wzrasta 

Po zmianie logo Dogecoin (DOGE), który jest ósmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, zanotował wzrost o ponad 23%. Co więcej, w poniedziałek DOGE osiągnął najwyższy poziom 0,1011 USD za sztukę i miał 1,22 miliarda USD w 24-godzinnym światowym wolumenie handlu. 

Co Elon Musk próbuje nam powiedzieć i jak długo to pozostanie? – skomentował zmianę logo jeden z użytkowników Twittera. 

Od początku roku wartość Dogecoina spadła o 28%, jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni moneta ta zanotowała wzrost o 30%. 

„Pieseł” zamiast Larry T Bird 

Warto dodać, że nie było oficjalnego ogłoszenia zmiany logo. Podejrzewano jedynie, że z uwagi na zamiłowanie do słynnego mema Shiba Inu za wydarzeniem tym stoi Elon Musk. Sam przedsiębiorca żartował ze zmiany logo, dzieląc się memem, który ma ponad 727 000 polubień i ponad 70 000 retweetów ( w chwili przygotowywania tego tekstu). 

Udostępnił także zdjęcie rozmowy z prezesem Wall Street Bets (WSB), który w zeszłym roku sugerował mu, by zmienił logo Twittera właśnie na Dogecoina. 

Haha, to byłoby chore – odpowiedział wówczas Musk. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.