Gwałtowny skok ceny Dogecoina

2022-10-28 / Tagi:

Gwałtowny skok ceny Dogecoina

Cena Dogecoina wzrosła do najlepszych poziomów widzianych od dwóch miesięcy. Stało się to po tym, gdy inwestorzy ocenili potencjał Twittera w zakresie stworzenia portfela kryptowalut. Jednak pomimo mocnych podstaw DOGE może ulec 20% korekcie cen jeszcze przed końcem roku.

Elon Musk ponownie napędza rajd Dogecoin

27 października cena DOGE skoczyła do 0,081 USD. Ten około 40% wzrost zanotowano dwa dni po tym, jak Jane Manchun Wong, popularna blogerka technologiczna, stwierdziła, że Twitter pracuje nad prototypem portfela – ma on obsługiwać wpłaty i wypłaty kryptowalut.

Z pewnością Elon Musk to osoba łącząca ze sobą dwa popularne w ostatnim czasie hasła: Dogecoin i Twitter. Przypominamy, że na początku tego roku dyrektor generalny Tesli i SpaceX wygrał przetarg na zakup Twittera – kwota transakcji miała opiewać ma 44 miliardy dolarów. Co więcej, w późniejszym czasie, bo 11 kwietnia, rzucił pomysł dodania Dogecoin jako metody płatności w usłudze subskrypcji Twitter Blue. Cena DOGE wzrosła o 30% osiągając poziom 0,17 USD. Stało się to w ciągu 10 dni po tym, jak Elon Musk na forum Twittera poruszył temat kryptowalut.

Ale później DOGE zaczął drastycznie spadać, osiągając notowania na poziomie zaledwie 0,05 USD – miało to miejsce tuż po tym, gdy Musk próbował wycofać się z umowy, powołując się na swoje obawy dotyczące danych użytkowników Twittera.

Dogecoin integralną częścią Twittera?

W odpowiedzi na próby wycofania się z umowy, Twitter pozwał Muska. Ostatecznie Kathaleen McCormick, sędzia nadzorująca batalię prawną, zastopowała Muska, który miał na celu odroczenie procesu. Stwierdziła, że umowa powinna zostać zamknięta do godziny 17:00 czasu wschodniego 28 października.

Co ciekawe, 26 października Elon Musk zmienił swoje dane na Twitterze na „Chief of Twit”, po czym tego samego dnia odbył osobistą wizytę w siedzibie głównej firmy. Wydarzenie to wzbudziło oczekiwania odnośnie tego, że Musk zamknie umowę w terminie sądowym, tym samym torując drogę Dogecoinowi, by stał się integralną częścią platformy Twittera.

Cena DOGE ryzykuje korektę na poziomie 20%

Z technicznego punktu widzenia ożywienie Dogecoina wykazuje oznaki wyczerpania, ponieważ jego cena testuje silną konfluencję oporu. Na wykresie trzydniowym składa się ona z trzech poziomów oporu: wielomiesięcznej malejącej linii trendu, wykładniczej średniej kroczącej 50-3D oraz poziomego poziomu wokół 0,08 USD.

Biorąc pod uwagę natychmiastową korektę DOGE po przetestowaniu tych poziomów oporu prawdopodobieństwo tego, że token ten spadnie niżej, wydaje się wysokie. Tymczasem jego cel spadkowy znajduje się w pobliżu rosnącej linii trendu, która służyła jako wsparcie w ostatnich miesiącach. To stawia cenę DOGE w drodze do około 0,06 USD w Q4/2022 – jest to o 20% poniżej obecnej ceny. 

I odwrotnie, zdecydowane wybicie powyżej konfluencji oporów mogłoby sprawić, że DOGE będzie zorientowany na 200-3D EMA w pobliżu 0.11 USD, jako następny cel wzrostowy. Innymi słowy, jest to 50% hossy z obecnych poziomów cenowych.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.