Najpopularniejsza kryptowaluta startowa? Shiba Inu 

2023-01-24 / Tagi:

Najpopularniejsza kryptowaluta startowa? Shiba Inu 

Z najnowszej analizy on-chain wynika, w ostatnim tygodniu Shiba Inu była najpopularniejszą kryptowalutą w nowych portfelach. Bankowość była nudnym tematem dla pokolenia wyżu demograficznego, ale teraz finanse stają się zabawne. 

Shiba Inu – najpopularniejsza kryptowaluta startowa 

Gdyby poproszono nas o odgadnięcie, jaka kryptowaluta w ostatnim tygodniu była najpopularniejszym aktywem startowym dla nowych użytkowników wielu z nas prawdopodobnie powiedziałoby, że Bitcoin. Jednak analizy wskazują, że tak nie jest. Co więcej, nie jest to również druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, Ethereum (ETH). 

Dane on-chain przygotowane przez Nansena ujawniają, że w ciągu ostatnich siedmiu dni najpopularniejszym zasobem dla nowo finansowanych portfeli kryptograficznych była Shiba Inu. W tym okresie Nansen zanotował przepływ tokenów SHIB o wartości ponad 56 milionów dolarów do około 12 000 nowych portfeli. Według platformy token ERC-20 był najpowszechniejszą kryptowalutą inną niż stablecoiny, która pojawiła się w tych saldach. 

W ostatnim czasie Shiba Inu przeszedł lekką korektę, podobnie jak reszta rynku. Cofnięcie zbiegło się w czasie ze spadkami cen akcji po styczniowym wzroście. Analitycy i komentatorzy szeroko wskazywali, że przyczyną porażki były rozczarowujące dane gospodarcze i bardziej jastrzębie rozmowy o stopach procentowych. 

Shiba Inu na platformie Binance 

Wrapped Ether na Uniswap i ShibaSwap jest najbardziej dominującym partnerem handlowym SHIB pod względem wolumenu. Ale Binance posiada najwięcej Shiba Inu w saldach SHIB. Ostatnio pojawiły się fałszywe doniesienia, że Binance usunął Shiba Inu z giełdy. Jednak scentralizowana giełda kryptowalut usunęła tylko niektóre pary handlowe, które obejmowały SHIB. Zainspirowana Dogecoinem (DOGE) memowa kryptowaluta Ethereum wciąż pozostanie na Binance. 

Oczekiwanie na Shibarium 

Przypominamy, że starożytna japońska rasa psów, Shiba Inu, stała się twarzą Dogecoina, kryptowaluty PoW z widelcem Bitcoina, która pojawiła się dla żartu. Ostatecznie stała się jedną z najbardziej skapitalizowanych kryptowalut w historii i zainaugurowała segment memecoinów. Następnie DOGE zainspirował nawet konkurenta Ethereum. 

Dziś entuzjaści SHIB z niecierpliwością oczekują na niedawno ogłoszone Shibarium – rozwiązania do skalowania warstwy 2, które jest opracowywane przez zespół Shiba Inu. Ma ono służyć do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji wykorzystujących SHIB jako natywny token w ekosystemie warstwy 2 Ethereum. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.