Tether uruchamia inicjatywy wykraczających poza ofertę USDT 

2024-04-19 / Tagi:

Tether uruchamia inicjatywy wykraczających poza ofertę USDT 

Firma wydająca monety stablecoin – Tether wystartowała z nowymi inicjatywami. Projekty te wskazują, że firma planuje ekspansję na inne obszary przestrzeni blockchain. Odtąd Tether będzie oferował szereg rozwiązań infrastrukturalnych wykraczających poza ofertę USDT. 

Tether wykracza poza stablecoiny 

Według oficjalnego komunikatu Tether otwiera się na cztery nowe działy biznesowe: dane, finanse, władza i edukacja. W ramach ekspansji tych nowych obszarów firma uruchomiła różne inicjatywy między innymi Tether Edu, Tether Power i Tether Data. 

– Wspólny rozwój jest wpisany w nasze DNA. Zburzyliśmy tradycyjny krajobraz finansowy dzięki pierwszej i najbardziej zaufanej monecie typu stablecoin na świecie. Teraz odważamy się uruchomić inkluzywne rozwiązania infrastrukturalne, demontując tradycyjne systemy – powiedział Paolo Ardoino, dyrektor generalny Tether. 

Nowe projekty Tether 

Z opublikowanych informacji wynika, że Tether Data skoncentruje się na rozwoju i inwestycjach strategicznych w nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i platformy peer-to-peer. Już w zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że zwiększa nacisk na sztuczną inteligencję, współpracując z odpowiednimi projektami. Tether zainwestował już w koparkę Bitcoin i dostawcę chmury danych Northern Data Group w 2023 r.. Było to związane z zakupem jednostek przetwarzania graficznego Nvidia o wartości 427 milionów dolarów. 

Tether Finance będzie kierował tradycyjnymi produktami Tether w postaci stablecoinów i usług finansowych. Projekt do stworzenia infrastruktury finansowej wykorzysta łańcuchy bloków. To ma ułatwić uruchomienie platformy tokenizacji aktywów cyfrowych. 

Natomiast Tether Power będzie przewodził zrównoważonej działalności firmy w zakresie wydobycia Bitcoinów. Przypominamy, że już listopadzie informowano, że firma w ramach swoich planów związanych z ekspansją zamierza wpompować 500 milionów dolarów w swoją działalność wydobywczą. 

Edukacja w zakresie umiejętności cyfrowych 

Z kolei Tether Edu poprzez kultywowanie wiedzy, świadomości i biegłości technologicznej będzie wspierał edukację w zakresie umiejętności cyfrowych. Tether rozpoczął już tę inicjatywę nawiązując z partnerstwa miedzy innymi z projektem Plan B szwajcarskiego miasta Lugano, który umożliwia legalne płatności w Bitcoinach i USDT. 

– Dzięki tej ewolucji wykraczającej poza naszą tradycyjną ofertę stablecoinów jesteśmy gotowi budować i wspierać wynalezienie i wdrożenie najnowocześniejszej technologii, która usuwa ograniczenia tego, co jest możliwe na tym świecie. Jesteśmy Tether. Używamy technologii, aby umożliwić jednostkom, społecznościom, miastom i narodom osiągnięcie samowystarczalności, niezależności i wolności. Razem będziemy nie do zatrzymania – dodał Ardoino. 

Warto dodać, że według danych platformy CoinMarketCap kapitalizacja rynkowa USDT wynosi obecnie ponad 109 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.