Czym jest Tether?

2022-02-02 / Tagi:

Czym jest Tether?

Czym jest Tether? Ta popularna kryptowaluta należy do grona stablecoinów. Oznacza to, że została zaprojektowana w taki sposób, by jej wartość pokrywała się z rzeczywistą walutą, w tym przypadku dolarem amerykańskim w stosunku 1 do 1. 

Czym jest Tether? 

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z rynkiem kryptowalut powinny wiedzieć, czym jest Tether (USDT). Ta popularna krytpowaluta należy do grona stablecoinów, które mają na celu utrzymanie stabilnych wycen kryptowalut – w przeciwieństwie do szerokich wahań cen innych popularnych cyfrowych pieniędzy, takich jak Bitcoin czy Ethereum. W dużym skrócie można powiedzieć, że tokeny Tether to aktywa, które poruszają się po łańcuchu bloków równie łatwo, jak inne waluty cyfrowe, ale są powiązane z walutami świata rzeczywistego w stosunku 1 do 1 . W praktyce oznacza to, ze wartość Tethera zawsze zmierza do wyrównania kursu dolara amerykańskiego (USD). Warto podkreślić, że aktualnie można zabezpieczać swoje aktywa za pomocą także i innych odpowiedników rzeczywistej gotówki czy aktywów. 

Jak działają tokeny Tether? 

Mając już wiedzę na temat tego, czym jest Tether warto przybliżyć zasady działania tej kryptowaluty. Tokeny Tether istnieją, jako tokeny cyfrowe zbudowane na kilku wiodących blockchainach, w tym Algorand, Simple Ledger Protocol (SLP) Bitcoin Cash, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron i Solana. Co ważne, każdy token Tether jest w 100% zabezpieczony rezerwami, które obejmują tradycyjną walutę oraz ekwiwalenty środków pieniężnych – mogą obejmować inne aktywa, a także należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether stronom trzecim.  

W oryginalnej białej księdze Tetheru możemy przeczytać, że: 

Każda jednostka Tetheru wydawana do cyrkulacji jest zabezpieczana w stosunku 1:1 (np. jeden Tether USDT do jednego dolara amerykańskiego) w odpowiadającej walucie fiat przechowywanej przez Tether Limited z siedzibą w Hong Kongu. 

Z pewnością Tether jest bardzo ważny dla inwestorów, ponieważ pozwala na uniknięcie ekstremalnej zmienności innych kryptowalut. Ponadto posiadanie USDT (w przeciwieństwie do dolara amerykańskiego) usuwa koszty transakcji i opóźnienia, które utrudniają realizację transakcji na rynku kryptowalut.  

Jak przechowywać Tether? 

Kierując się tym, czym jest Tether zawsze należy upewnić się, że przesyłamy krypowalutę wewnątrz tej samej sieci. Tym bardziej, że USDT zostało wydane na wielu różnych blockchainach. Jak możemy przechowywać tego popularnego stablecoina? Oprócz Binance i innych giełd kryptowalutowych można umieścić go na różnych portfelach krypto – obejmuje to zarówno portfele internetowe i mobilne, a także portfele hardware’owe. 

źródło: academy.binance.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.