Nvidia wprowadza na rynek nowe narzędzia dla programistów Metaverse’u 

2022-08-11 / Tagi:

Nvidia wprowadza na rynek nowe narzędzia dla programistów Metaverse’u 

Nvidia Omniverse – platforma do tworzenia grafiki 3D, animacji i symulacji, wprowadza na rynek serię narzędzi dla twórców i programistów tworzących w wirtualnej rzeczywistości. Nowy zestaw ma sprawić, że życie w Metaverse będzie bardziej realistyczne. 

Nowe narzędzia dla programistów Metaverse’u 

Producent sprzętu Nvidia zwiększa wysiłki, aby zaznaczyć swoją obecność w Metaverse. We wtorek firma zaprezentowałahttps://blogs.nvidia.com/blog/2022/08/09/omniverse-siggraph/ nowy zestaw narzędzi dla programistów skoncentrowanych na budowaniu cyfrowej rzeczywistości. Ujawnione rozwiązania obejmują nowe możliwości sztucznej inteligencji, symulacje oraz inne kreatywne zasoby. 

Jak możemy przeczytać, twórcy korzystający z zestawu Omniverse oraz aplikacji, takich jak Nucleus, Audio2Face i Machinima, będą mogli uzyskać dostęp do nowych aktualizacji. Nvidia podkreśla, że jedną z głównych funkcji tych narzędzi będzie pomoc w budowaniu „dokładnych cyfrowych bliźniaków i realistycznych awatarów”. 

Realizm przede wszystkim 

Jakość interakcji w cyfrowym świecie to gorący temat w branży, ponieważ programiści i użytkownicy starają się przedłożyć jakość doświadczeń nad ich ilość. Przykładem tego może być pierwszy w historii Metaverse tydzień mody, który odbył się wiosną tego roku. W przeważającej ilości opinie dotyczących tego wydarzenia stwierdzały brak jakości prezentowanych ubrań, a zwłaszcza awatarów, z którymi ludzie wchodzili w interakcje. 

Z opublikowanych informacji wynika, że nowy zestaw narzędzi Nvidii zawiera Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE). Deweloperzy twierdzą, że ACE poprawi warunki budowania „wirtualnych asystentów i cyfrowych ludzi”. 

Dzięki Omniverse ACE programiści mogą tworzyć, konfigurować i wdrażać swoje aplikacje awatarów w prawie każdym silniku, w dowolnej chmurze publicznej lub prywatnej – możemy przeczytać w komunikacie. 

Tożsamość cyfrowa jest kluczowym elementem aktualizacji w aplikacji Audio2Face. Firma wskazała, że użytkownicy mogą od teraz kierować emocjami cyfrowych awatarów w czasie – w tym mimiką całej twarzy. 

Rozwój Metaverse 

Wiele przemawia za tym, że wirtualna rzeczywistość wciąż będzie się rozwijać. Eksperci zakładają, że w ciągu najbliższych czterech lat udział na rynku powinien przekroczyć 50 miliardów dolarów. Co więcej, w cyfrowej rzeczywistości pojawiają się nowe wydarzenia, miejsca pracy, a nawet zajęcia uniwersyteckie. Z pewnością rozwój technologii wspierającej masową adopcję Metaverse ma kluczowe znaczenie. Tym bardziej, że coraz więcej użytkowników będzie starało się utworzyć cyfrowe wersje siebie.  

Warto dodać, że najnowszy dodatek do aktualizacji Nvidii zawiera Nvidia PhysX, który jest „zaawansowanym silnikiem czasu rzeczywistego do symulacji realistycznej fizyki”. Oznacza to, że programiści będą mogli uwzględnić realistyczne reakcje na bodźce, które są zgodne z prawami fizyki.  

Technologia AI NVIDIA była do tej pory ważnym elementem w tworzeniu przestrzeni do interakcji społecznych w cyfrowym wszechświecie. Bez wątpienia nowe aplikacje dla programistów mogą ulepszyć Metaverse. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.